Hodnocení podzimu s trenérem našeho Áčka Radomírem Hlaváčem

  • Vydáno: 11.12.2023
  • Rubrika: Muži

Trenére, jak s odstupem času hodnotíte podzimní část soutěže?

Jednoznačně pozitivně. Podzimní část jsme vyhráli s náskokem deseti bodů. Ze třinácti utkání máme dvanáct výher a jednu remízu, což je parádní výsledek. Musíme být ale pokorní a dobře se připravit na jarní odvety.

Áčko obdrželo druhý nejnižší počet gólů. Zároveň jich vstřelilo nejvíce. Jak se díváte na výkony z pohledu defenzivy a ofenzivy na podzim?

Začnu ofenzivou. Když jsem na jaře viděl kluky hrát, věděl jsem, že tady ofenzivní síla je. V krátké letní přípravě jsme se ofenzivě dost věnovali a to se nám také vyplatilo. 47 vstřelených branek je slušná bilance. Ještě větší pozitivum ale vidím v tom, že si gólové situace dokážeme vědomě připravit. Co ale trošku kazí naši produktivitu, je koncovka. Na to, kolik jsme si v zápasech vypracovali šancí, bychom se měli gólově prosadit ještě více. Co se defenzivy týče, tak i tady můžeme být relativně spokojení. 8 obdržených branek je dobré číslo. Na čem musíme zapracovat, je bránění brejkových a standardních situací.

Co Vás v průběhu sezóny potěšilo a z čeho naopak radost nemáte?

Těšil mě přístup kluků k tréninkům i zápasům. Také mě těšily návštěvy na nich. Ve většině z nich jsme myslím diváky bavili. Vyhrávat fotbalem, to je pro nás i pro fanoušky ta největší odměna. Naopak radost mi vůbec neudělal domácí zápas s Petrovicemi a první poločasy ve Smilovicích a na Lučině.

Jak bude vypadat program týmu do konce roku a v zimní přípravě?

Kluci mají od 11. prosince do 17. ledna individuální plán, který by měli plnit. K prvnímu tréninku se sejdeme 18. ledna. V polovině února máme v plánu čtyřdenní soustředění. V rámci přípravy bychom měli sehrát devět utkání převážně s mužstvy z krajského přeboru a divize.

Na co se chcete v přípravě zaměřit?

Na všechno, z čeho se skládá fotbal. Času na to budeme mít dost. Budeme chtít ještě více zintenzivnit tréninky. Už na podzim se nám to vyplatilo. Některé zápasy se nám díky tomu podařilo otáčet v jejich závěrech. Celkově jsme v posledních dvaceti minutách vstřelili hodně branek.

Nastanou v týmu během zimní přestávky nějaké změny?

Změn moc nebude. Tím nechci říct, že nebudou vůbec. Chceme pracovat s podobným kádrem jako na podzim, protože má svou kvalitu. Ale nějaké okysličení není nikdy na škodu. Určitě máme zájem, aby u nás dále pokračoval Kuba Buchlovský. Ten zájem je oboustranný, takže by to mohlo klapnout. Dále se s námi do přípravy zapojí naši čtyři dorostenci. Klub chce jít cestou zapracovávání kluků z dorostu do družstva mužů, což je dobře.

Co očekáváte od jarní části soutěže a s jakým cílem do ní budete vstupovat?

Po podzimu nemůžeme mít jiný cíl než postup. V tom jsme všichni v klubu zajedno. A co očekávám od jarních odvet? Ty budou pro nás těžší než podzimní zápasy. Důvody jsou jasné. Vedeme tabulku, což je navíc umocněno tím, že jsme ještě neprohráli. To je motivace pro všechny naše soupeře. Už v závěru podzimu jsme to pociťovali. Většina mužstev proti nám nastupovala s taktikou hlubokého bloku a spoléhala na brejky a standardky. My jsme museli dobývat a zároveň být obezřetní v defenzivě. Na jaře tomu nebude jinak.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality