Ligový fotbal na hřišti ve Starém Městě

  • Vydáno: 22.06.2022
  • Rubrika: Muži

Zveme všechny fotbalové fanoušky na mezinárodní přátelský zápas ligových klubů, které se utkají ve Staré Městě. Už tuto SOBOTU 25. 6. 2022 od 16:30 hodin se na staroměstském hřišti utká polská Bruk-Bet Termalica Nieciecza se slovenským MFK Tatran Liptovský Mikuláš.
Vstupné na zápas – muži 40 Kč, ženy a děti zdarma.

Představení týmů:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza (celým názvem Bruk-Bet Termalica Nieciecza Klub Sportowy) je polský fotbalový klub z obce Nieciecza založený v roce 1922. Datum založení je i v klubovém emblému. Domácím hřištěm je stadion s kapacitou 2 093 míst.  V sezóně 2014/15 poprvé v historii postoupil do Ekstraklasy, Nieciecza se 750 obyvateli se tak stala obcí s nejnižším počtem obyvatel, jehož klub se účastnil zápasů v polské nejvyšší soutěži. Tato sezóna se však Bruk-Betu nevydařila, příští rok budou nastupovat ve druhé polské lize. V klubu působilo také několik Čechů, jmenovitě Mario Lička, Martin Zeman, Michal Bezpalec, Adam Hloušek. Momentálně má Termalica na soupisce tři Čechy, a to Michal Hubínka, Matěje Hybše a Tomáše Poznara. Tým trénuje český trenér Radoslav Látal, vícemistr Evropy z roku 1996.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš (celým názvem: Mestský futbalový klub Tatran Liptovský Mikuláš) je slovenský fotbalový klub, který sídlí ve městě Liptovský Mikuláš v Žilinském kraji. Založen byl v roce 1934 pod názvem ŠK Okoličné. V roce 1997 proběhla fúze s armádním FK VA Liptovský Mikuláš, po které se mužstvo přejmenovala na TJ Tatran VA Liptovský Mikuláš. Od sezóny 2009/10 působil ve druhé fotbalové lize. V sezóně 2020/21 se umístili na 1. místě v postoupili do nejvyšší slovenské ligy. I Tatran eviduje na soupisce tři Čechy – Martina Šindeláře, Matěje Luksche a Dominika Sváčka.

Statistiky týmů:

Termalica získala v letošním ročníku Ekstraklasy 32 bodů za 7 výher, 11 remíz a 16 proher s celkovým skóre 36:56. Skončila na sestupovém šestnáctém místě, kdy je od záchrany dělily tři body. Nejlepším střelec Termalicy v sezóně se stal v česku známý bosenský útočník Muris Mešanovič s 11 góly.

Liptovský Mikuláš skončil v základní části slovenské Fortuna Ligy na desátém místě s 21 body za 5 výher, 6 remíz a 11 proher. Ve skupině o udržení však Liptovský Mikuláš dokázal v tabulce přeskočit Senicu a Michalovce a skončil tak na konečném osmém místě, což mu zajistilo play-off o konferenční ligu. Tam však po prohře 4:2 v prvním kole s Dunajskou Stredou vypadl. Nejlepším střelec Liptovského Mikuláše v sezóně se stal srbský útočník Dragan Andrić  se 7 góly.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality