Novým trenérem Starého Města je Radomír Hlaváč

  • Vydáno: 11.07.2023
  • Rubrika: Muži
,,Jsme rádi, že se nám podařilo angažovat trenéra s tolika zkušenostmi. Naším společným cílem je postup do krajského přeboru a pokud se povede už v tomto soutěžním ročníku, rozhodně se mu nebudeme bránit. Jen fotbalovou krásou se nevyhrává, ale hezká hra je další důvod, kterým chceme stávající fanoušky udržet a nové přilákat na fotbal do Starého Města,“ říká předseda klubu Roman Žvak.
🇳🇬 Trenére, vítám Vás ve Starém Městě, stáváte se novým trenérem. Jak se momentálně cítíte?

Pocity jsou normální. Nejsem žádný zajíček. Ale je pravda, že mi trénování tak trochu chybělo a těším se na to. Ovlivnil mě i velký zájem ze strany Starého Města. Abych se přiznal, jednu dobu jsem měl myšlenky, že už trénovat nebudu.

🇳🇬 Jak dlouho trvalo vyjednávání?

Jak už jsem říkal, Staré Město bylo urputné, takže z jejich strany to byl velký zájem a tlak na rychlost mého rozhodnutí. Trvalo to asi tři týdny, než jsme se domluvili.

🇳🇬 Můžete nám říct něco o své fotbalové filozofii?

Filozofie je jedna věc a realita druhá. Neznám trenéra, který by nechtěl, aby jeho hráči hráli krásný fotbal a zároveň vyhrávali. V amatérském fotbale se pracuje s hráči, kteří mají svoje limity. Tady je důležité namíchat správné typy hráčů a dát mužstvo dohromady i charakterově. Já jsem se po většinu své trenérské kariéry pohyboval v mládežnických kategoriích. To je velký rozdíl. Tam je kladen velký důraz na výchovu a komplexní rozvoj hráčů tím, jak si postupně procházejí věkovými kategoriemi. Ale abych neodbočil od otázky. Dobře se mi dívá na způsob hry Manchestru City a Borusie Dortmund, tam je spousta prvků, které se mí líbí. Mám blízko k ofenzivnímu fotbalu.

🇳🇬 Jaké cíle si dáváte ve Starém Městě? Čeho byste chtěli s klubem dosáhnout?

Cíle jsou jasné. Staré Město má svoji historii, krásný fotbalový areál, je tady velká mládežnická základna a na fotbal tady chodí 300 až 400 lidí, což je více než na třetí ligu na Válcovny. Taky hráčský kádr je tady zajímavý. Tohle všechno by si určitě zasloužilo krajský přebor. Ten cíl tady je. V nějakém kratším časovém horizontu chceme postoupit.

🇳🇬 Můžete nám shrnout svou trenérskou kariéru?

S trénováním jsem začal asi před 25 lety u nás v Chlebovicích, kde jsme spolu s dalšími nadšenci zakládali přípravku. Pak mé kroky vedly do Válcoven, kde jsem strávil i jako hráč podstatnou dobu své hráčské kariéry. Tady jsem trénoval 10 let. Prošel jsem si všechny věkové kategorie a 6 let jsem v klubu vykonával funkci vedoucího sportovního centra mládeže (SCM). Dalších 6 let jsem působil Opavě ve stejné pozici vedoucího SCM a zároveň střídavě trénoval ligový dorost U16, U17, U19. Pak jsem se na rok vrátil do Frýdku na pozici šéfa SCM a trenéra U19. Po roce ve FM následovaly 2 roky v Baníku Ostrava u kategorie U18 a poslední 2 roky v Akademii Moravskoslezského kraje. Mám vystudované dvě Profi licence, mládežnickou a dospělou.

🇳🇬 Děkuji za rozhovor.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality