O historickém postupu s trenérem Áčka Radomírem Hlaváčem

  • Vydáno: 05.07.2024
  • Rubrika: Muži
Trenér staroměstského Áčka Radomír Hlaváč o historické sezóně pro Staré Město.

🇳🇬 Trenére, když jste do Staráčku přicházel před rokem, uměl jste si představit tak úspěšnou sezónu, kterou jste zde prožil?

Věděl jsem, že hráčský potenciál ve Starém Městě je. Plán byl pokusit se postoupit do dvou let. To že se to povedlo hned v první sezóně je takový bonus. Ale že soutěž projedeme tak suverénním způsobem, tak to jsem opravdu nečekal. Taky mě těší, že si na naše zápasy našlo cestu tolik diváků. Když jsme se sešli loni v létě na prvním tréninku, řekli jsme si s kluky v kabině že náš cíl je pokusit se postoupit, ale ne za každou cenu. Tím myslím to, že našim sekundárním cílem bylo předvádět fotbal který bude diváky bavit. Myslím si, že se nám to ve většině zápasů povedlo.

🇳🇬 Co pro vás zisk titulu po prvním roce ve Staráčku znamená?

Znamená to pro mě hodně. Jednak je to pro Staré Město historický postup a já jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto úspěchu.

🇳🇬 Co považujete za klíčové momenty mistrovské sezony?

Těch klíčových momentů je asi více. Podařil se nám vstup do soutěže a postupně jsme si tvořili náskok. Po podzimu to byl desetibodový polštář. I přesto jsme věděli, že jaro bude těžší než podzim hlavně po mentální stránce, což se potvrdilo. Další důležité momenty byly, že se nám dařilo zlomit soupeře, nebo otáčet zápasy v posledních patnácti minutách. Jen namátkou vzpomenu utkání ve Smilovicích a na Lučině. Důležité byly výhry o gól s Petrovicemi a oba zápasy s Bystřicí. Taky se nám během sezóny ve větší míře vyhýbaly zranění či nemoci. Jediná vážná zdravotní komplikace bylo zranění Dana Papaje.

🇳🇬 Titul jste dokonali v Kozlovicích. Kdy jste si byl jistý, že dojdete k výhře a tedy i k titulu?

Jistý si nemůžete být nikdy pokud existuje teoretická možnost že vás můžou soupeři přeskočit. Samozřejmě s přibývajícími koly se náš náskok bodově navyšoval. Po domácí výhře s Bystřicí jsem věřil, že se to povede.

🇳🇬 Čeho si na týmu za celou sezonu nejvíce vážíte?

Myslím, že se mnou budou moji trenérští kolegové souhlasit, že tahle naše parta má velkou vnitřní sílu. Ti kluci mají obrovský charakter, což je pro fotbal který je kolektivním sportem základní kámen úspěchu. Můžete mít v mužstvu sebelepší fotbalisty, ale jestli vám nefunguje kabina není šance na úspěch. Ve Starém Městě se to prostě sešlo. Kvalita a charakter.

🇳🇬 Jak jste si oslavy užil fanoušky a jak jste je vnímal?

Vždycky když se podaří splnit si cíl, ať už životní či sportovní tak z toho máte samozřejmě radost že se vám to povedlo a je třeba to oslavit. Tohle není ale oslava jednoho člověka respektive trenéra, to je oslava všech lidí kteří na tom mají ať už větší či menší podíl. Fanoušky vnímám jako důležitou součást fotbalu. Bez nich by fotbal nebyl fotbalem, neměl by atmosféru, emoce, prostě bez publika to není ono.

🇳🇬 Můžete porovnat oslavy tady a ve vašich předchozích působištích?

Všechny oslavy jsou podobné ať jste v jakémkoliv klubu. Všichni jsou šťastní že se se něco povedlo a každý to slaví po svém. Samozřejmě že žáčči slaví jinak, dorostenci jinak a dospělí taky jinak. To je asi ten největší rozdíl, že někomu je po oslavě špatně z cukrovinek a někomu z alkoholu.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality