Rozhovor s trenérem Áčka Radomírem Hlaváčem

  • Vydáno: 09.08.2023
  • Rubrika: Muži
Před startem nového fotbalového ročníku jsme vyzpovídali trenéra staroměstského Áčka Radomíra Hlaváče.

🇳🇬 Jak jste spokojený s přípravou?

Příprava proběhla podle plánu. Počet tréninků jsme splnili. Je ale pravdou, že ne vždy v plném počtu. Proto jsme museli v některých tréninkových jednotkách improvizovat. V letním období je to způsobeno dovolenými, které si někteří kluci vybírali v průběhu přípravy. Absence byly taky způsobeny pracovními povinnostmi. Někteří kluci dělají na vícesměnný provoz a s tím se nedá nic dělat. Taky se nám nevyhnuly zranění či nemoci. Co se týká přípravných zápasů, tak těch jsme odehráli pět. Taky v nich jsme se nesešli vždycky v plném počtu z již zmíněných důvodů. Celkově jsem ale s přípravou spokojen, hráči na trénincích pracovali dobře.

🇳🇬  Jaký je aktuální zdravotní stav týmu?

Na marodce je momentálně pět hráčů. Vojta Uher koleno, David Supík sval, David Svoboda kotník, Martin Dušík doléčuje angínu a Kuba Bakota začíná z lehkým tréninkem po operaci kolena. Vojta Smilowski si v zápase s Palkovicemi zlomil nos, ale normálně trénuje.

🇳🇬 Došlo k nějakým změnám v kádru?

Tak nejdříve odchody: Z různých důvodů ve Starém Městě skončili David Gros, Jakub Sáblík, Miloš Virág, Tomáš Hodula a Marek Rakovcij. A teď příchody: Z Brušperku se do klubu vrátili Přemek Glembek, z Vratimova Vojta Smilowski a z Vojkovic Martin Sušovský. To jsou kluci, kteří tady v minulosti působili a mají ke Starému Městu vztah. Na poslední chvíli se nám ještě podařilo získat na půl roku Kubu Buchlovského z divizního Frenštátu.

🇳🇬 Jak jste spokojen s hráči, kteří jsou momentálně v klubu?

Po doplnění již zmiňovanými hráči se zvedla v mužstvu konkurence a to je vždycky dobře. Kádr má svoji kvalitu. Ta se ale musí přenášet do zápasů. Věřím, že se to klukům bude dařit a divákům se bude naše hra líbit.

🇳🇬 Jaký je Váš cíl pro tuto sezónu?

Jak už jsem psal v prvním rozhovoru, cíle jsou jasné. V nějakém kratším časovém horizontu je tady ambice postoupit do krajského přeboru. Klub ale musí jít do vyšší soutěže připravený po všech stránkách, aby to nebyla jen jednoroční anabáze. To je teď úkol pro nás všechny v klubu, pro trenéry, hráče, funkcionáře.

🇳🇬 V prvním mistrovském zápase hrajete doma s Kopřivnicí myslíte si, že je to dobrý soupeř na začátek?

Je celkem jedno proti komu začínáte. Každý zápas je těžký. Pokud chcete hrát nahoře, musíte soupeře porážet. Kopřivnice je nováček soutěže, takže nás čeká taková ta nováčkovská euforie. Navíc mají, jak jsem se někde dočetl ambice postupovat až do divize. Do zápasu jdeme s pokorou a respektem k soupeři, ale i s patřičným sebevědomím ve vlastní síly a na hřišti udělat všechno pro to, abychom byli v tomto utkání úspěšní. To můžu slíbit za sebe a doufám, že i za hráče.

🇳🇬 Co by jste vzkázal fanouškům?

Aby si na naše zápasy našli cestu v co největším počtu a nejen na ty domácí. Podporu budeme potřebovat i v zápasech venku. My se na oplátku budeme snažit předvádět fotbal, který je bude bavit.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality