V derby vítězně!!!

• Vydáno: 14.06.2022
  • Rubrika: Muži
Hodnocení trenéra Martina Vojkovského: V posledním zápase jarní části sezóny jsme přivítali na svém hřišti tým z Dobré. Všichni jsme chtěli konečně v domácím utkání získat 3 body a potěšit naše fanoušky. V prvním poločase jsme si vytvořili 4 gólové šance, proměnili jsme až tu poslední kdy se ve 43. minutě trefil z úhlu ke vzdálenější tyči David Gros. To už předtím zahodil dvě šance a jednu Libor Pavela. Tým hostů toho moc nepředvedl, jedinou střelu z dálky poslal asi 2 metry nad naši bránu. V poločase jsme hráčům v kabině kladli na srdce ať nepoleví v aktivní hře a snaží se co nejdříve přidat další branky a poté utkání v poklidu dohrát. Hráči to ovšem vzali z druhého konce. Prvních 15 minut druhého poločasu to byli hosté, kteří převzali otěže zápasu. Poté si asi hráči uvědomili, že takto utkání nedovedou do vítězného konce a přidali jak se říká pod kotlem. V 76. minutě se po kombinaci na pravé straně prosadil Libor Pavela, jak trefně komentoval hlasatel, „krásným centrem“ vymetl šibenici hostující branky. Po třech minutách zahrával Ondřej Šimek ze středového kruhu přímý kop a našel za obranu naběhnutého Jakuba Bakotu, který z voleje přehodil brankáře hostů. V 88. minutě přidal Jakub Bakota svůj druhý gól v utkání, když doslova dotlačil za hostujícího brankáře svou dorážku po zblokované střele Davida Grose. Derby tak skončilo výsledkem 4:0 pro domácí tým. Hráči, trenéři a všichni fotbaloví nadšenci, kteří se starají o chod fotbalového klubu ve Starém Městě děkují fanouškům, sponzorům a v neposlední řadě manželkám a přítelkyním za jejich podporu v právě skončeném ročníku a věří v podporu a přízeň v tom následujícím. Sportu zdar a fotbalu zvláště!

⚔️ 🟢⚪ První SC Staré Město 4:0 (1:0) TJ Sokol Dobrá 🔴🟡
⚽️ Branky: Gros D., Pavela L., Bakota J. 2x

👥 Sestava: Uher V. – Rakovcij M., Kmošťák Š., Šimek O., Mašlonka J. – Vojkovský O. (69′ ⬇️), Sáblík J. (86′ ⬇️), Dušík M., Pavela L., Hodula T. (81′ ⬇️), – Gros D.
👥 Střídačka: Bakota J. ( 69′ ⬆️), Forch D. ( 86′ ⬆️), Hejda J., Iberla P. (81′ ⬆️)

Fotografka: Tereza Vojkovská,

Odkaz na všechny fotky z #DERBY naleznete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.