Videorozhovor kanonýra Tomáše Barana o ambicích v příští sezóně i o Euru

  • Vydáno: 12.06.2024
  • Rubrika: Muži

Zatímco postup se svým týmem do krajského přeboru oslavil již pět kol před konce I. A třídy skupiny B, k trumfu v kategorii kanonýrů si musí ještě jeden víkend počkat. Fotbalový útočník Tomáš Baran ze Starého Města i přes dovolenkovou přestávku v sobotu na trávníku Lokomotivy Petrovice přidal svou 25. trefu sezony, přispěl k výhře týmu 4:0, a přiblížil se k titulu krále střelců! „Bylo by fajn získat i tuto individuální cenu, ale nejdůležitější je, že se nám podařilo splnil předsezonní cíl a postoupit,“ zářil po utkání štěstím Tomáš Baran, který na utkání přijel hodinu a půl po návratu z dovolené u moře.

„Bylo fajn si odpočinout, stejně jako se opět vrátit mezi kluky a zahrát si fotbal. S trenéry jsem byl domluven, že půjdu do hry až v závěru, prostor tak dostali další, máme široký kádr a zkoušíme i nové věci,“ usmíval se 27letý odchovanec frýdecko-místecké kopané.

V Petrovicích jste nakonec jasně vyhráli 4:0. Bylo to tak snadné?
Zápas jsme měli pod kontrolou, soupeř nás neměl, jak ohrozit. Nějakou pořádnou šanci neměli, takže za mě zasloužené vítězství. (úsměv)

První místo a postup do krajského přeboru. Byl to hlavní cíl?
Ano. Nechtěli jsme hrát žádné druhé, třetí místo. Tým na to máme, nakonec jsme byli lepší ve všem. Jak ve vytváření šancí, tak celkově. Fungoval kolektiv, prostě všechno, co k fotbalu patří! Vlastně jsem neviděl soupeře v téhle soutěži, co by nás mohl ohrozit!

S 25 přesnými zásahy jste v čele, na záda vám ale s minimální ztrátou dýchá kopřivnický Marek Socha. Bude složité odrazit jeho nápor?
(smích) Ambice být nejlepší by mělo být asi v každém útočníku týmu, který chce hrát o první místo. Ano, pokusím se trofej získat! A za mě by to byla ostuda, kdybych nebyl v této tabulce střelců nahoře. Jelikož máme kvalitní tým a kluci mi připravují dostatek šancí. (úsměv)

Zůstáváte v kádru i pro příští sezonu nebo máte nabídky?
Nabídky nějaké došly, ale jsme domluvení, že tým, který si postup vykopal, zůstane i pro další sezonu. Věřím, že i se mnou všichni kluci z týmu zůstanou.

Máte ambice si zahrát ještě třeba nějakou vyšší soutěž?
Samozřejmě, někdy ty ambice nebo chuť byly, ale jelikož už je mi 27 a mám nějaké pracovní povinnosti, takže zatím to necháme tak, jak to je. Ale jako samozřejmě stát se může cokoliv.

Staré Město bude hrát příští rok krajský přebor. Jaké bude mít ambice?
Rozhodně chceme hrát špici, mezi pětkou nejlepších! Nechceme hrát druhé housle, osobně chci hrát o nejvyšší příčky. Věřím, že skončíme na bedně.

Blíží se mistrovství Evropy ve fotbale. Jak dopadneme?
Věřím, že se dostaneme ze skupiny a minimálně čtvrtfinále uhrajeme.

Co se týče hráčů, je tam vám někdo hodně blízký, kdo se vám líbí svým projevem, na koho se budete rád dívat a těšíte se na něj?
Patrik Schick jako útočník a Antonín Barák, který je hodně kreativní.

Kdo získá evropský titul?
Anglie.

zdroj: Martin Břenek, denik.cz

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality