Rozhovor s novým předsedou

Na valné hromadě našeho klubu došlo k výraznějším změnám ve složení výkonného výboru. V něm nyní najdeme 2 nové tváře, do výkonného výboru přibyl Alexandr Kabát. Dlouholetý předseda klubu Miroslav Sedlář se na vlastní žádost vzdal své pozice předsedy v klubu a zaujal místo ve výkonném výboru. Jeho místo předsedy zaujal ROMAN ŽVAK A právě s novým předsedou našeho klubu Vám nyní přinášíme slibovaný rozhovor.
Co byste o sobě na začátek fanouškům prozradil, respektive jak byste se představil?
Jmenuji se Roman Žvak, bylo mi pětačtyřicet a fotbal mám rád odmalička. Bohužel jsem jej díky zdravotnímu stavu nikdy nemohl hrát závodně, takže na hřišti se realizuju trénováním staroměstské přípravky. Taky fandím synovi, který hraje za žáky Starého Města.
Před nedávnem jste byl zvolen novým předsedou fotbalového klubu ve Starém Městě, jak velký je to pro vás závazek?
Závazek je to rozhodně velký, ve svém zaměstnání sice pracuji s lidmi, ale tohle je něco zcela jiného. Jsem rád, že Mirek Sedlář pořád zůstává v klubu a pomáhá mi s organizačními věcmi, které má v malíku. Je to časově náročné, ale jsem si jistý, že to zvládnu.
Kam byste chtěl, aby se staroměstský fotbal do budoucna směřoval? Co bude vaším cílem?
Cílem je stabilní výkonnost všech družstev od nejmenších až po muže, spokojenost fanoušků, kteří do Starého Města chodí na fotbal v hojném počtu, a taky finanční zajištění klubu do dalších sezón, což v této nelehké době zdražování snad úplně všeho může být docela výzva.
Staré Město bylo vždy známo velmi dobrou prací s mládeží. Jaké jsou cíle klubu v oblasti mládeže?
Minimálně udržet stávající počet trenérů mládeže, kteří ve Starém Městě působí. Dětí přišlo minulý rok opravdu mnoho, proto jsem rád, že se nám podařilo pro ně najít kvalitní trenéry, kteří se snaží je u fotbalu či sportu jako takového držet a motivovat je k tomu, ať se hýbou a nesedí jen doma u televize nebo mobilu. Chtělo by to jedno tréninkové hřiště pro mládež navíc, ale zatím musíme pracovat s tím, co je k dispozici.
Děkuji za rozhovor a přeji v nové funkci hodně štěstí.
Děkuji.
msk_logo

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2022 z projektu Podpora sportu v Moravskoslezském kraji našemu klubu příspěvek ve výši 150.000 Kč.

nsa_logo

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2022 z projektu Provoz a údržba našemu klubu příspěvek ve výši 85.200 Kč.

H&P_logo
mlk-tours_logo
pemap_logo
deva_logo
kleinwachter_logo
tnuklid_logo
webersport_logo
reewak_logo
kozelsky_kozelsky_logo
angelstav_logo
logo_ceps
logo_lazne_pro_auta
sport_velicka_logo
palec_barber_shop
restaurace_u_hucky_logo
logo_slezan_holding
logo_batz_czech