Rozhovor s trenérem Áčka Martinem Vojkovským

Už v neděli naše Áčko čeká první zápas jarní části sezóny, ve kterém se postaví Smilovicím. Před začátkem jsme tak vyzpovídali trenéra A-Týmu Martina Vojkovského, kterého jsme se ptali na to jak probíhala příprava, současném kádru a o jarní části soutěže.
Trenére, jak by jste zhodnotil zimní přípravu?
Příprava neproběhla podle našich představ, prvotní šok z vypadnutí z poháru OFS, kdy jsme následně museli domlouvat přátelská utkání, která se nepodařilo domluvit na každý víkend, tak se stalo, že jsme byli 14 dní bez utkání. Celkově přátelská utkání je těžké hodnotit, protože vždy byl někdo zraněný nebo nemocný a sestavy byly někdy hodně kombinované.
Jaký je aktuální zdravotní stav týmu?
Na dlouhou dobu jsme přišli o Tomáše Hodulu, který měl ošklivý úraz ruky, tímto mu přejeme brzké uzdravení, Zbytek týmu je v rámci možností zdravý a věřím, že ti kteří momentálně bojují z virózou, budou do prvního utkání v pořádku.
Došlo k nějakým změnám v kádru?
Na tuto otázku je těžké odpovědět, jelikož jak příchody tak odchody hráčů ještě nejsou potvrzené v systému.
Jak jste spokojen s hráči, kteří jsou momentálně v klubu?
Myslím, že současný kádr má kvalitu na to, abychom byli v tabulce výš.
Jaký je Váš cíl pro jarní část sezónu?
To ukáží až mistrovská utkání, hráči mají určitě potenciál předvádět pohledný fotbal. Záleží na nich jak k tomu přistoupí, ale pokud budou zdraví a dají tomu 100 %, určitě naše fanoušky potěší.
Co by jste vzkázal fanouškům?
Aby si opět po zimní přestávce našli cestu a čas na naše utkání a doufám, že je hráči potěší předvedenou hrou a samozřejmě bodovým ziskem.
V prvním mistrovském zápase hrajete venku se Smilovicemi, myslíte si, že je to dobrý soupeř na začátek?
Každý soupeř je těžký jen do chvíle úvodního hvizdu, pak je to již na hráčích jak k tomu zápasu přistoupí. Pokud se zdravým sebevědomím, 100% nasazením a bez zbytečných chyb, je v této soutěži každý porazitelný.
Děkuji za rozhovor a přeji v jarní části hodně štěstí.
Děkuji.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality