Dorost v prvním zápase vyzrál nad Kopřivnicí

Dorostencům první zápas vyšel na výbornou, když zvítězili nad Kopřivnicí, která skončila v minulém ročníků druhá, poměrem 4:0.

První poločas začal v režii domácích, kteří opanovali šestnáctku hostů a hned v 10. minutě vybojovali penaltu. Provedení pokutového kopu si vzal na starost Roman Žiga, který však nastřelil pouze tyč. Dorostenci ale ve své hře pokračovali dál a nehodlali polevit. Kolem 24. minuty proběhlo střídání, když ze hry šel Vojtěch Meca a na hřiště se dostala nová posila Jakub Tománek, který hned po svém příchodu našel svou přímočarou přihrávkou Matyáše Krestu. Ten se ocitl sám před gólmanem hostů a svou ranou se nemýlil. Ve 37. minutě se situace opakovala, když nahrávající J. Tománek přichystal střelu pro M. Krestu a skóre bylo 2:0. Do konce poločasu se M. Krestovi podařilo zkompletovat hattrick. V nastavení první půle kopali nakonec penaltu i hosté, kteří však svůj pokutový kop také neproměnili.

Začátek druhé půle měli opět ve svých rukách domácí, když hned na začátku poločasu vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase M. Kresta. Hosté se snažili stav minimálně korigovat, ale vůbec se jim to nedařilo. Jako rána z čistého nebe pak přišlo vyloučení Romana Žigy, který v 62. minutě dostal první žlutou a o pár minut později už viděl druhou žlutou a šel předčasně do sprch. Hostující tým toho však nedokázal využít a tak se skóre už nezměnilo.

Další zápas dorostenci odehrají na půdě nováčka z Brušperku.

 První SC Staré Město starší dorost 4:0 (3:0) FC Kopřivnice starší dorost
⚽ Branky: 26. Matyáš Kresta, 37. Matyáš Kresta, 44. Matyáš Kresta, 46. Matyáš Kresta
Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality