Dorost ve vyhroceném derby jen remizoval

V neděli 7. května vyjel dorost na další důležité utkání, tentokrát jeli navštívit nedalekého soupeře z Dobré. Oba týmy už tohle utkání berou dlouhodobě jako derby, a tak bylo jasné, že utkání nabídne pořádnou porci soubojů. Do zápasu dorost vstupoval s menší marodkou, když jim chyběl Matyáš Kresta, Vojtěch Meca a Adam Grygařík. Od začátku zápasu se dorost ujal držení míče, vyhrával všechny osobní souboje a byl také odměněn gólem na 0:1. Po rychlé akci se k zakončení dostal Samuel Ježík a ten se nemýlil svou pohotovou střelou k tyči. Okolo 15. minuty přišlo nepřijemné zranění stopera Patrika Iberly, který si po špatné komunikaci zlomil nos a následně byl odvezen do nemocnice. Na stopera byl tedy poslán záložník David Janůlek. Do konce poločasu si dorostenci vytvořili ještě pár šancí, které gólem ale neskončily. Ke konci poločasu přišlo druhé zranění, Roman Žiga si naskřípnul palec na noze a v utkání také nemohl pokračovat. Jakub Hejda ještě v samém závěru zastavil samostatný únik.

Druhý poločas začal v klidnějším tempu, oslabení staroměstští dorostenci se už jen bránili a to se jim dařilo, v 70. minutě dali dokonce gól na 0:2, ale po ruce Jakuba Slezáka neplatil. V 80. minutě přišel sporný moment, David Janůlek vykopával po rohu balón z čáry, ale rozhodčí rozhodl že balón už čáru překročil. Do konce utkání ještě odstoupil kapitán Jakub Bakota a zápas tak skončil nerozhodným stavem 1:1. Příští víkend čeká na domácí půdě naše dorostence Frýdek-Místek “B“. Zápas se hraje v sobotu 13. května a začíná ve 14.00 hodin.

Sokol Dobrá starší dorost 1:1 (0:1) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 80. Ochman Vojtěch - 12. Ježík Samuel
Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality