Dorost vybojoval druhé vítězství, tentokrát nad Brušperkem

V neděli 20. srpna odjeli dorostenci ke svému prvnímu venkovnímu zápasu v nové sezoně. Jejich soupeřem byl nováček z Brušperku. Po gólech Dominika Šimíčka a Samuela Ježíka si odvezli vydřené vítězství 2:0.

První poločas nezačal pro Staré Město vůbec dobře. Po chybách v obraně se domácí dostali do velkých šancí úplně zadarmo a obrana hostů musela před Jakubem Hejdou hasit nebezpečné situace. Kolem 15. minuty si své první velké šance vypracovali i Staroměstští, ale po dobrých zákrocích domácích hráčů to góly ještě neskončilo. V 17. minutě zachytil rozehrávku Brušperku Samuel Ježík, ale byl zastaven faulem. K míči se postavil Dominik Šimíček a po poradě s Davidem Janůlkem zkusil vystřelit přímo na bránu. Z velkého úhlu vstřelil krásný první gól zápasu. Domácí chtěli ihned vyrovnat, ale bezchybný Jakub Hejda jim bral sebedůvěru svými zákroky. První půle tak skončila jednobrankovým vedením hostů.

Druhý poločas pak začal v jejich režii, chtěli co nejdříve navýšit své vedení. Brušperští se zase snažili hrozit hlavně rychlými protiútoky, všechny však dokázali dorostenci Starého Města spolehlivě zlikvidovat. Největší šance si tak domácí fotbalisté vypracovávali jen z rohů. Uklidnění přineslo až dvoubrankové vedení, když další gól vstřelil v 78. minutě Samuel Ježík, který se ocitl sám před domácím gólmanem a obstřelem ho překonal. Za dalších pět minut po rohovém kopu zachránil čisté konto Staroměstských odkopem z brankové čáry David Janůlek. Brušperk už se nezmohl ani na snížení a zápas tak skončil 0:2.

Další zápas odehrají dorostenci doma proti Jablunkovu v sobotu 26. srpna 2023 ve 14.00 hodin.

SK Brušperk starší dorost 0:2 (0:1)  První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 18. Dominik Šimíček, 78. Samuel Ježík