Dorostenci podlehli Českému Těšínu v samotném závěru

Dorostenci v sobotní ráno vyjížděli na umělou trávu do Českého Těšína. Po bojovném výkonu však na svého soupeře nestačili, když dostali v závěru zápasu gól na konečných 2:1.

Začátek zápasu se hostům vůbec nepodařil, když už v 2. minutě bežel jeden z domácích hráčů sám na gólmana Jakuba Hejdu, ten však svou šanci naštěstí nevyužil. Uklidnění hry ze strany Staroměstských přišlo ihned. Svého soupeře začali dostávat pod tlak a využívali jeho chyb. Několik dobře zahraných rohů nedokázali však zužitkovat v gólovou koncovku. Největší šance po rohu přišla po skvělé hlavičce Adama Zbořila, který  však svou střelu nezamířil mezi tři tyče. Nakonec se ale Staroměští radovali jako první, když svou střelou dokázal překonat domácího brankáře Matyáš Kresta.

Druhý poločas začal pro hosty hrozivě, hned v 50. minutě po chybě Jakuba Hejdy zvládli domácí vyrovnat na 1:1. Dorostenci si pak nedokázali vytvořit žádnou velkou šanci, kterou by mohli využít a vzít si vedení nazpátek. Největší šance pak přišla po centru do šestnáctky domácích od Matyáše Kresty, který našel dobře postaveného jednoho z hráčů ze Starého Města, ten však trefil pouze tyč. V 84. minutě přišel protiútok ze strany domácích, kteří se dostali díky průnikové akci až k samotnému bránkáři Jakubu Hejdovi a střelou mezi nohy otočili celý vývoj zápasu. Dorostenci už srovnat nedokázali a prohráli tak na půdě Českého Těšína 1:2. V samém závěru však přišel ještě zákeřný faul na jednoho z hráčů Starého Města Vítězslava Kužela, který byl rozhodčím ohodnocený červenou kartou.

Další zápas odehrají dorostenci v sobotu 21. října 2023 v derby proti Dobré.

FK Český Těšín starší dorost 2:1 (0:1) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 40. Kresta Matyáš - 50. Gibiec Šimon, 84. Gibiec Šimon
Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality