Dorostenci si v přípravě poradili s Vřesinou

V neděli 4. února 2024 odehráli dorostenci další utkání na umělém povrchu v Hlubině. Tentokrát jim v cestě stál tým dorostenců z Vřesiny. Staroměstští dorostenci si svůj vítězný a zároveň rozhodující gól nechali až do poslední minuty.

První poločas začal z obou stran v klidném tempu. Oba celky si zase po týdnu začaly zvykat na umělý povrch, a za prvních deset minut si ani jeden z týmů nevypracoval žádnou větší šanci. První větší šanci a zároveň gólovou si připravil Jakub Rýpar, který se svou dravostí a bojovností dostal až před brankáře Vřesiny, kterého střelou mezi nohy dokázal prostřelit a vzal vedení 1:0 na stranu Staroměstských. Vedení ovšem netrvalo ani 3 minuty, když hned po rozehrání se do protiútoku dostali dorostenci z Vřesiny a dokázali s pomocí nastřelené tyčky dotlačit míč až za záda Jakuba Hejdy. Stav utkání 1:1 vydržel až do konce prvního poločasu, i přes velké šance staroměstského dorostu.

Druhý poločas si šli hosté ze Starého Města za jasným cílem vzít si vedení nazpátek a vyhrát nad posledním celkem poháru v Hlubině. To se jim však jen tak lehce nedařilo, přes hromadu promarněných šancí se začali obávat o výsledek, který se snažili překlopit na svou stranu i hráči z Vřesiny. Největší gólovou příležitost však neproměnili, když nedokázali v 75. minutě před odkrytou bránou dostat míč do sítě. Naopak, v poslední minutě se k odraženému balónu dostal Jakub Tománek, který konečně dokázal prostřelit domácího brankáře a vstřelil vítězný gól pro dorostence ze Starého Města. Utkání tak skončilo konečným výsledkem 1:2 a Staroměstští si připisují do tabulky druhou výhru a tři body.

TJ Vřesina starší dorost 1:2 (1:1) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 20. Štreit Filip - 18. Rýpar Jakub, 79. Tománek Jakub
 
Podrobné statistiky utkání najdete zde.
 
 
 
 
 

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality