Dorostenci vydřeli další vítězství na domácí půdě

Dorostenci přivítali na své půdě soupeře z Těrlicka, nováčka soutěže, který přijel na hřistě Starého Města s velkou chutí, když se mu minulý víkend podařilo získat cenný skalp na hřišti Kozlovic. Zopakovat tento výkon se mu však znovu nepovedlo a po výhře 2:1 berou všechny body Staroměstští.

Utkání přitom nezačalo pro domácí vůbec dobře. Spoustu chyb, nedodržení taktiky a mnoho ztracených míčů využili hosté, kteří po šťastné trefě v 5. minutě vedli 1:0. Rychlá změna taktiky od trenéra domácích po gólu přinesla uklidnění na straně Staroměstských. Začali hrát aktivněji a v 10. minutě měli možnost vyrovnat z pokutového kopu. Míč si vzal kapitán Patrik Iberla, který však minul, respektive přestřelil bránu hostů. Domácí to však nepoložilo a ve své hře pokračovali i nadále. Fanoušky však dlouho napínali, protože vyrovnávací gól si schovali až do 39. minuty, kdy Samuel Ježík při své výborné individuální akci obešel hostujícího brankáře a míč se konečně ocitl v té správné síti.

Jak první půle skončila, tak druhá začala. Vynikající napadání a hra do těla dorostenců Starého Města přinášela hostům mnoho získaných balónů. Avšak finální tečka tomu stále chyběla. Domácí se tak dlouho nemohli prosadit a vzít si vedení na svou stranu, až konečně v 79. minutě přišla chyba před šestnáctkou hostů, před kterou byl nařízen přímý kop. Jeho provedení se ujal Matyáš Kresta, který svou ranou po zemi kolem zdi zajistil vedení domácích 2:1. Hosty inkasovaný gól ještě více nakopl a snažili se o vyrovnání, ale to se jim přes nepropustnou obranu domácích nepovedlo. Dorostenci Starého Města tak doslova vydřeli vítězství 2:1.

Další zápas odehrají na hřišti Českého Těšína v sobotu 14.10.

První SC Staré Město starší dorost 2:1 (1:1) FK Těrlicko 2022 starší dorost
⚽ Branky: 39. Ježík Samuel, 79. Kresta Matyáš - 5. Smetana David
Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality