Dorostenci vyhráli na půdě Václavovic

Dorostenci vyjeli v sobotu 28. října 2023 k předposlednímu zápasu v tomto kalendářním roce, tentokrát je na své půdě přivítal soupeř z Václavovic.

Začátek na výbornou se podařil dorostencům ze Starého Města, kteří během jedenácti minut stihli soupeři nasázet tři branky. Nejprve se po výborném rohu Romana Žigy trefil David Janůlek. O pět minut později se trefil po své inviduální akci Samuel Ježík a hned v 11. minutě se excelentním přímákem prosadil Roman Žiga. Ve 20. minutě zahrávali ještě hosté penaltu, ke které se postavil Jakub Tománek, toho však vychytal brankář domácích a stav se neměnil. Neproměněná penalta domácí nakopla a ihned začali svého soupeře tlačit. Několik rohů dokázala obrana Staroměstských odvrátit, ale bohužel ve 33. minutě přišla chyba Jakuba Hejdy, který si srazil míč do své brány. Branka byla připsána domácímu Tobiáši Bužgovi. Skóre po prvním poločase tedy bylo 1:3.

Začátek druhého poločasu se podařil domácím, když dokázali po odvráceném rohu vstřelit branku na 2:3. To však hosty ani zdaleka nepoložilo a vyrovnávající gól domácím nedovolili, naopak hru si vzali zase nazpátek do své režie. Uklidňující branku vstřelili však až v samotném závěru, když v 83. minutě svou střelou dokázal překonat domácí obranu Marek Žiga. Utkání tak skončilo 2:4 pro dorostence ze Starého Města.

Poslední utkání odehrají starší dorostenci 4. listopadu 2023 ve 14:00 na půdě Frýdlantu nad Ostravicí.

TJ Sokol Václavovice starší dorost 2:4 (1:3) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 33. Bužga Tobiáš, 52. Kubina Jiří - 4. Janůlek David, 9. Ježík Samuel, 11. Žiga Roman, 81. Žiga Marek
Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality