Dorostu se podařilo doma vyzrát nad favorizovaným Frýdkem-Místkem

Dorostenci 13. května přivítali na domácí půdě favorizovaný Frýdek-Místek, který před zápasem dosud neprohrál a ztratil pouze body při remíze s Dobrou. Dorostu po minulém utkání chyběli Patrik Iberla a Roman Žiga, do zápasu po zranění vstoupili Jakub Bakota, Matyáš Kresta a Jakub Slezák. Ani jeden z trojice však zápas nedohrál a odstoupili už po prvním poločase.

Utkání začalo ve výborném tempu, na obou stranách bylo k vidění spousty soubojů a už v 15. minutě byly uděleny první žluté karty. První poločas se odehrával převážně ve středu pole, kde vždy začínal boj o míč. Ve 35. minutě zahrával soupeř dva po sobě jdoucí rohy, které naštěstí dorost přežil. Ke konci poločasu přišla kontroverzní situace, když běžel sám na gólmana jeden z hráču soupeře, David Janůlek ho zatáhl za dres avšak dostal pouze žlutou kartu, jelikož posledním hráčem byl Patrik Pastucha, který právě křížil hostujícího stopera. Po hádkach hostů, kteří se dožadovali červené karty byla obou stranám situace vysvětlena. Ze standartního kopu dokonce padl gól do sítě domácích, nastěstí jeden z hráču hostů stál v ofsajdovém postavení. Stav byl tak po prvním poločase bezbrankový.

Druhý poločas odstartovali lépe domácí, kteří donutili stopery Frýdku k fatalní chybě, když vyslali do samostatného úniku Samuela Ježíka, který se střelou mezi nohy gólmana nemýlil, dorost se mohl tak radovat z prvního gólu. O dvě minuty udělali hosté úplně totožnou chybu, avšak Ježík tentokrát gólmana nepřekonal. Frýdek se snažil každou svou akci dostat do vápna, ale proti byli bezchybní stopeři domácích. V 55. minutě dostal druhou žlutou kartu Daniil Maksymchuk a šel tak předčasně do sprch. Domácí opravdu skvělou bojovností hostům nedovolili vůbec nic a naopak začali hrozit protiútoky. V 74. minutě se dostal krásnou inviduální akci do vápna Samuel Ježík a vybojoval pro domácí penaltu, kterou proměnil Patrik Pastucha a stav utkání už byl o dva góly. Hosté se dostali do vápna až v posledních minutách, kde však byl připravený Jakub Hejda. Zápas tedy skončil dvoubrankovým rozdílem a dorost tak ukončil soupeři z Frýdku-Místku šňůru dvaceti utkání bez porážky.

První SC Staré Město st. dorost 2:0 (0:0) FK Frýdek-Místek st. dorost "B"
⚽ Branky: 49. Ježík Samuel, 75. Pastucha Patrik (pen.)
Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem