I přes dvougólové vedení starší dorostenci padli doma s Frýdlantem

  • Vydáno: 04.05.2024
  • Rubrika: Starší dorost
20240501_sd_frydlant

Starší dorostenci ve středu 1. května 2024 dohrávali odložený zápas ze začátku jara, který se neodehrál kvůli nezpůsobilého terénu. Staroměstští přivítali na své půdě soupeře z Frýdlantu, jenž byl v lize stále neporažen, i přes dvougólové vedení se však nestali nebyli prvním týmem, který by frýdlantské zdolal.

Začátek zápasu se Staroměstským povedl zcela úžasně, když hned po 10. minutách soupeře nejen zasypali nebezpečnými útoky, ale také dokázali vstřelit dva důležité góly. Ve 3. minutě se prosadil Jakub Tománek a v 8. minutě Samuel Ježík. Hosté ovšem na půdě Starého Města prohrát nechtěli a začali svého soupeře více napadat a hrát tvrději. To domácím hráčům dělalo problémy a museli si pomáhat fauly. Jeden z nich se odehrál těsně před šestnáctkou staroměstských, hosté se tak dostali k nebezpečné standartní situaci. Po několika odrazech se k odkryté braně dostal třígólový Jakub Muras, který tak snížil stav utkání na 2:1. Domácí tento výsledek udrželi až do konce první půle.

Druhá polovina utkání začala v jasné režii Frýdlantu, kteří brzy po začátku druhého poločasu srovnali stav na 2:2. V 58. minutě po kuriozní situaci, jenž nebyl zvednutý ofsajdový praporek dokázali hosté otočit vývoj zápasu na svou stranu. Domácí se sice snažili každým svým útokem ohrožovat brankáře hostů a vyrovnat, ale obrana soupeře byla proti. Hosté tak ještě v 88. minutě pojistili svou výhru. Staroměstští dorostenci tak bohužel i přes obětavý výkon odešli poraženi.

Další zápas odehrajou starší dorostenci na své půdě 4. května 2024 ve 14:00 proti Vendryni.

První SC Staré Město starší dorost 2:4 (2:1) 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

⚽ Branky: 3. Tománek Jakub, 8. Ježík Samuel – 28., 48., 58. Muras Jakub, 89. Šustai Adam
Rozhodčí: Měkýš Adam. Diváků: 95.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality