Naši dorostenci v Kozlovicích nedali domácím šanci a v zápase o druhé místo jasně vyhráli

  • Vydáno: 13.05.2024
  • Rubrika: Starší dorost

Starší dorostenci v neděli 12.5. odehráli důležitý souboj o druhé místo na půdě Kozlovic, kde po vysokém vítězství si připsali důležité tři body do tabulky a předběhli právě zmíněné Kozlovice.

První půli začali lépe domácí, kteří na hosty vyvinuli hned od začátku veliký tlak, avšak dvě největší šance, které si vytvořili, nedokázali využít a naopak staroměstští dorostenci byli ten tým, jenž dokázal první udeřit, když se k odraženému balónu dostal Vojtěch Meca a otevřel skóre. Domácí se snažili využít každého svého nebezpečného protiútoku, avšak Adam Zbořil, který musel dochytat minulé utkání po červené kartě Jakuba Hejdy dokázal nyní vychytat i střelce Kozlovic. To se ovšem změnilo na konci prvního poločasu, když po chybě v obranné řadě dokázali domácí prostřelit staroměstského brankáře a dorovnali skóre na 1:1. Tento výsledek vydržel pouhé dvě minuty. Pak po krásné inviduální akcí připravil dobrý míč Nam Nguyen Huu a nechal prosadit se Jana Hejdu, který si připsal svou první branku ve starším dorostu.

Druhý poločas tak začal za příznívého stavu pro hosty, ale toto skóre taktéž netrvalo dlouho, když se hned po dvou minutách domácí znovu prosadili a vyrovnali i napodruhé. Avšak pak začal jednoznačný tlak našich hráčů, kteří v 57. minutě po brance Matyáše Pavelky odstartovali gólove hody a dokázali se prosadit hned třikrát, když dva góly vstřelil Matyáš Kresta a jeden gól si připsal také Jakub Rýpar. Dorostenci tak souboj o druhé místo zvládli lépe a vyhráli celkovým skórem 6:2.

Další utkání odehrajou starší dorostenci tuto sobotu od 14:30 hodin proti Mořkovu.

FC Kozlovice starší dorost 2:6 (1:2) První SC Staré Město starší dorost

⚽ Branky: 40. a 47. Krpec Přemysl – 60. a 85. Kresta Matyáš, 18. Meca Vojtěch, 43. Hejda Jan, 57. Pavelka Matyáš, 75. Rýpar Jakub
Rozhodčí: Nguyen Huu Hung. Diváků: 60.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality