Starší dorost si s Vendryní poradil i v desíti

  • Vydáno: 05.05.2024
  • Rubrika: Starší dorost
20240504_sd_vendryne

Starší dorostenci odehráli druhé po sobě jdoucí utkání doma, tentokrát na svém hřišti přivítali soupeře z Vendryně. Staroměstští chtěli odřinit středeční prohru s lídrem z Frýdlantu a to se jim také podařilo, když Vendryni porazili i v desíti hráčích 2:0.

První poločas, jak už je zvykem, začali starší dorostenci ve velkém tlaku a hlavně gólově, jenž se ve 3. minutě prosadil Nam Nguyen Huu. O 15 minut později po zavření soupeře v jejich vlastní šestnáctce se radovali Staroměstští podruhé, když do prázdné brány doklepával míč Jakub Tománek. Vše se zdálo v pořádku a počítalo se, že domácí dohrají první půli bez jakýchkoliv obtíží, opak se však stal pravdou, když ve 33. minutě po nedohodě mezi gólmanem Jakubem Hejdou a obráncem Davidem Janůlkem přišla zmateční přihrávka domů, kterou na polovině hřiště chytil Jakub Hejda do vlastních rukou a rozhodčí okamžitě vytáhl červenou kartu a poslal brankáře domácích do sprch. Do brány se tedy musel postavit stoper Adam Zbořil, který dříve chytal, a na jeho pozici se posunul Roman Žiga. Staroměstští poločas nakonec dohráli bez obdržené branky.

Druhý poločas se očekával větší tlak hostů, což se ale nestalo. Domácí hráči, i přesto, že jich bylo o jednoho méně, drželi míč a nepustili soupeře k žádné větší šanci. Naopak sami mohli své vedení navýšit, ale nepodařilo se jim trefit branku. Hostům od 70. minuty odešla i fyzička a všechny základy jejich akcí tak končily těsně za půlkou. Staroměstští tak i v desíti dokázali ubránit výsledek 2:0 a připsat si po prohře nad Frýdlantem důležité tři body.

Další zápas odehrají dorostenci v neděli 12.5. na půdě Kozlovic ve 14:15 hodin.

První SC Staré Město starší dorost 2:0 (2:0) TJ Vendryně starší dorost

⚽ Branky: 3. Nguyen Huu Nam, 17. Tománek Jakub
Rozhodčí: Nguyen Huu Hung. Diváků: 50.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality