Starší dorostenci doma zdolali Mořkov a drží druhou příčku

  • Vydáno: 20.05.2024
  • Rubrika: Starší dorost

Starší dorostenci v sobotu 18. května 2024 přivítali na svém hřišti soupeře z Mořkova a po zaváhání Kozlovic si chtěli potvrdit druhou příčku. To se jim také povedlo, když dokázali svého soupeře porazit 2:0.

První poločas začal výbornou hrou domácích, kteří prvních 15 minut nepustili hosty ani k míči, ovšem právě po zmíněné čtvrtině první půle jejich hra ztratila nejen pohyb, ale taky zájem směrem dopředu. Hosty sice k míči stále nepouštěli, ale nedokázali si vypracovat žádnou větší šanci. O první změnu výsledku se ve 31. minutě postaral Matyáš Kresta. Skóre vydrželo i do konce prvního poločasu, a tak do kabin šli domácí s chudým náskokem 1:0.

Druhá půle už byla ze strany staroměstských dorostenců o něco aktivnější, ale jejich zakončení vždy bylo zastaveno ještě dřív než míč vůbec doletěl k hostujícímu brankáři. Největší šanci na zvýšeni skóre měl Patrik Pastucha, který se postavil k pokutovému kopu, ale jeho střelu a stranu vystihl brankář hostů. Starší dorostenci tak opět neproměnili penaltu a o výsledek se mohli ještě v samém závěru strachovat, když zmíněný Patrik Pastucha vyslal pomalou malou domů gólmanovi a hosté z Mořkova se malém prosadili, nebýt pohotového zákroku Jakuba Hejdy. Staroměstští pak na konci zápasu přidali druhý gól a zvítězili 2:0

Další zápas odehrají v sobotu 25. května 2024 od 11:00 proti Těrlicku na jeho půdě.

První SC Staré Město starší dorost 2:0 (1:0) TJ Mořkov starší dorost

⚽ Branky: 39. Kresta Matyáš, 89. Meca Vojtěch
Rozhodčí: Machala Petr. Diváků: 90.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality