Z Bystřice se vrátil dorost s třemi body

V neděli vyjeli naši starší dorostenci do Bystřice, kde chtěli a taky uhráli tři důležité body do tabulky. Pomohla tomu také výborná týmová bojovnost a hráči, kteří se vrátili po zranění (David Janůlek a Roman Žiga).

Zápas začali naši dorostenci ve vysokém tempu. Ihned po startu začali napadat domácí hráče a nepustili je k míči. Ve 3. minutě se z obrany až před šestnáctku vypravil stoper Adam Zbořil, ale byl zastaven jedním z bránících hráčů. Standardní situaci si pak vzal na starost Petr Stalmach a přesnou střelou k tyči vstřelil první a poslední gól zápasu. Hosté nepolevili v tlaku ani po vstřeleném gólu a pokračovali v organizované hře. Bohužel ve 34. minutě se zranil po tvrdém nárazu kapitán Jakub Bakota a hra hostů rázem ztratila náboj. Domácí tak v posledních minutách prvního poločasu dostali šanci na vyrovnání, ale přes zorganizovanou obranu se nedostali do žádné vyložené šance.

Druhý poločas opět začal v režii hostů, kteří se snažili navýšit své skóre. Bohužel po lehkém zranění museli ze hry odstoupit jak Roman Žiga, tak Samuel Ježík. Proto také po 55. minutě už se hra vyrovnala a domácí cítili, že by mohli srovnat stav. To se jim však nepovedlo. Až před koncem zápasu se začali dostávat do vyložených šancí. V 88. minutě se po odrazech v obraně hostů dostal před gólmana jeden z hráčů domácích, nastěstí ale svou střelu neumístil mezi tři tyče. Několik střel ještě chytil Jakub Hejda a hráči Starého Města už v poměrném klidu ubránili jednogólový stav. V 90. minutě dostal červenou kartu hráč Bystřice za zákrok zezadu (úder loktem) na stopera Patrika Iberlu.

Dorostenci tak vyhráli tím nejtěsnějším možným výsledkem a jsou bod od třetího místa. V posledním kole si to rozdají s Kopřivnicí a budou doufat v zaváhání Dobré.

TJ Bystřice starší dorost 0:1 (0:1) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 3. Stalmach Petr
Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality