Trenér U19 po podzimu: Učíme se soutěž, na jaře chceme stabilitu

  • Vydáno: 15.12.2025
  • Rubrika: U19

Jak hodnotíte podzimní výkony a výsledky U19 v rámci soutěže?

Podzimní část sezóny hodnotíme jako období, kdy jsme se seznamovali s novými soupeři, stylem hry a zvykali si na vyšší úroveň soutěže. Co se týče výsledků, některé nás mrzí, protože jsme mohli dosáhnout lepších výsledků.

Co tým během podzimu nejvíce posunulo a naopak co jej trápilo?

Tým nejvíce posunulo nové herní pojetí, na které si kluci poměrně rychle zvykli, a byli rovnocennými soupeři mnoha týmům v soutěži. Co nás však trápilo, byly standardní situace a rohové kopy, které nás několikrát stály výsledek zápasu. A samozřejmě i koncovka – ta nás trápila po celou podzimní část.

Kteří hráči udělali výrazný progres a jak se dařilo plnit týmové cíle?

Každý z hráčů se posunul jak herně, tak i individuálně, což nás těší. Týmovým cílem bylo získat co nejvíce bodů na podzim, což se nám povedlo zrealizovat zhruba na 50 %.

Jak byste zhodnotil fungování týmu po herní i charakterové stránce?

Na herní styl jsme si od prvního zápasu v soutěži pomalu zvykali. Ani my trenéři, ani kluci jsme nevěděli, co od nové soutěže očekávat. Bylo to o rychlosti, důrazu a rychlých přechodových akcích. Některé věci jsme museli v trénincích změnit a přizpůsobit se hernímu stylu v soutěži. Většinu zápasů jsme si dokázali vytvořit spoustu gólových šancí, bohužel jsme je ale neproměnili.

Jaké jsou hlavní cíle a priority kategorie U19 pro jarní část sezóny?

Naším cílem pro jarní část je udržet se v soutěži a hrát klidný střed tabulky.