Starší žáci doplatili na neproměnování šancí, mladší žáci Český Těšín jasně přehráli

  • Vydáno: 02.06.2024
  • Rubrika: Žáci
20240602_zaci_cesky_tesin
V neděli 2. června 2024 přivítali žáci týmy z Českého Těšína. Starší žáci chtěli potvrdit venkovní vítězství v Těrlicku, bohužel se jim to nepovedlo především díky neproměňování šancí. V 19. minutě proměnil penaltu Tobiáš Vojkůvka. druhou penaltu už domácí nevyužili, vzápětí za hosty otočil stav v 52. minutě Filip Vlahač. I další vypracované šance Staré Město promarnilo a muselo se tak skousnout porážku v zápase, ve kterém mohli bodovat.
První SC Staré Město starší žáci 1:2 (1:0) FK Český Těšín starší žáci

⚽ Branky: 19. Vojkůvka Tobiáš (penalta) – 46. Krul Matěj, 52. Vlahač Filip
Rozhodčí: Tvarůžka Jakub. Diváci: 117.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Mladší žáci do utkání vstoupili s respektem. Více ze hry měli v prvních minutách hosté, ale pálili nepřesně. Ve 20. minutě se ke střele dostal Prokop Korpas a brankář hostí Filip Švančara si s jeho střelou neporadil. O dvě minuty později střílel domácí Jakub Pohl a za notného přispění hostujícího brankáře se jeho střela opět dostala do sítě. Za další čtyři minuty napřáhl Jakub Pohl podruhé a 117 diváků, kteří se přišli podívat na tento souboj o první místo, tleskalo ve stoje – 3:0!. Vedení o tři branky vydrželo do poločasu. Ve druhém přidali hosté na tvrdosti, ale především na agresivitě. To vyústilo ve dvě žluté karty, které se při zápasech mladších žáků obvykle neudělují. Samuel Lepka ukázal, že umí pálit i levou nohou a ve 49. minutě to už bylo 4:0. O dvě minuty později dostal v pokutovém území šlapák David Žvak. Po faulu na něj se kopala penalta, kterou bezpečně proměnil brankář Jakub Miller a stanovil tak konečné skóre zápasu.
Příští zápas zajíždějí žáci k mistrovským zápasům do nedaleké Dobré. V sobotu 8. června hrají v netradičním čase od 13:15 hodin starší žáci, mladší pak odehrají svůj zápas v 15.00 hodin.

První SC Staré Město mladší žáci 5:0 (3:0) FK Český Těšín mladší žáci

⚽ Branky: 22., 26. Pohl Jakub, 20. Korpas Prokop, 49. Lepka Samuel, 51. Miller Jakub (penalta)
Rozhodčí: Tvarůžka Jakub. Diváci: 117.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality