Starší žáci nezvládli druhý poločas v Českém Těšíně a prohráli, mladší potvrdili vítězstvím první příčku v tabulce

  • Vydáno: 16.10.2023
  • Rubrika: Žáci
V neděli 15. října 2023 se starší žáci utkali na umělé trávě v Českém Těšíně s domácím mužstvem, které se mohlo vítězstvím dostat v tabulce před Staroměstské. To se jim taky povedlo a bohužel zaslouženě. Působili fotbalověji, byli v zápase vždy o krok napřed. Zlomovým okamžikem bylo nepřoměnění penalty ve druhém poločase, kdy místo dvougólového vedení, do kterého se mohli hosté jejím proměněním dostat, naopak domácí vyrovnali a vzápětí strhli slepeným gólem vítězství na svou stranu. Na vedení domácích už Staré Město nedokázalo zareagovat a odvezlo si tak domů místo bodů hořkou porážku.
FK Český Těšín starší žáci 5:3 (2:2) První SC Staré Město starší žáci

⚽ Branky: 14. Gaborčík Sebastián, 23. Korynta Kristián, 55. Olah Nikolas, 57. Cieślar Adam, 60. Gaborčík Sebastián  - 13. Novák Filip, 31. Vojkůvka Tobiáš, 38. Novák Filip

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Mladší žáky čekalo těžké utkání, na které se ale speciálně nepřipravovali. Věřili, že dokáží domácí borce porazit a potvrdit tak vedení v celé soutěži. Byl to vyrovnaný zápas, kdy domácí Český Těšín dokazoval, proč v celé soutěži prohrál zatím jen jednou. Rychlost, která zdobila domácí borce, ale nebyla všechno. Góly potřebné k vítězství se jim i přes tlak především v první poločase dávat nepodařilo, obrana Starého Města dokazovala, proč dostala jen sedm branek v osmi doposud odehraných utkáních. Klíčem k úspěchu vítězství hostů byly dvě branky Samuela Lepky, nejlepšího střelce celé soutěže. Domácí dokázali ve 42. minutě snížit Tomášem Glaicem, ovšem dvougólové vedení strhnul na stranu hostů za tři minuty Adam Legerský. Do konce zápasu už se stav nezměnil, a proto si mohli borci ze Starého Města zařvat své oblíbené - tak jsme první - no a co!

Příští utkání žáci odehrají v neděli 22. října 2023 na domácím hřišti proti Dobré. Starší žáci začínají v 10.00, mladší pak v 11.45 hodin.

FK Český Těšín mladší žáci 1:3 (0:1) První SC Staré Město mladší žáci
⚽ Branky: 6., 37. Lepka Samuel, 45. Legerský Adam - 42. Glaic Tomáš
Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality