Starším žákům utekl začátek utkání, mladší urvali vítězství v poslední minutě

  • Vydáno: 22.08.2023
  • Rubrika: Žáci
V neděli 20. června 2023 se starší žáci utkali v prvním zápase nové sezony na hřišti v Brušperku proti týmu, který v minulém ročníku nastupoval ve "vedlejší" skupině "A". Staroměstským nevyšel začátek utkání a ve 12. minutě prohrávali už 4:0, když hattrick zaznamenal domácí Jonáš Glivický. Po rychlém vedení domácího týmu se hra uklidnila a vyrovnala. Na začátku druhého poločasu se blýskl dvěmi brankami hostující Filip Novák. Bohužel tlak po přestávce Staré Město nedokázalo využít v další branky, mrzela hlavně neproměněná penalta. Domácí se z tlaku oklepali a přidali ještě další tři branky.
SK Brušperk starší žáci 7:2 (4:0) První SC Staré Město starší žáci

⚽ Branky: 1. Glivický Jonáš, 7. Holík Vít, 9. Glivický Jonáš, 12. Glivický Jonáš, 59. Glivický Jonáš, 63. Trač Tobiáš, 69. Trač Tobiáš - 38. Novák Filip, 44. Novák Filip

Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Mladší žáci odehráli na hřišti favorita vyrovnané utkání. Tomu napovídal i vývoj skóre, domácí dokázali třikrát vyrovnat jednobrankové vedení, pak stav otočili a zdálo se, že Brušperk, který v minulém ročníku jasně ovládnul vedlejší skupinu "A" krajské soutěže mladších žáků, vstoupí i do nového ročníku vítězstvím. Hosté však dvěma slepenými góly otočili stav utkání, kdy na 4:4 vyrovnával krásným lobem Samuel Lepka a v poslední minutě strhnul vítězství na stranu Starého Města David Žvak.
V domácím týmu se blýskla výborným výkonem korunovaném dvěma brankami Vanessa Morysová, Staré Město se mohlo pyšnit obrovskou bojovností, kdy nad ostatními vyčníval obránce Prokop Korpas.
SK Brušperk mladší žáci 4:5 (1:1) První SC Staré Město mladší žáci
⚽ Branky: 26. Morysová Vanessa, 40. Morysová Vanessa, 51. Polášek Dominik, 54. Lednický David - 3. Korpas Prokop, 33. Mohač Matěj 44. Moskal Josef Jan,  58. Lepka Samuel, 60. Žvak David
Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality