STARÁČEK.

Představujeme novou vizuální identitu FKSM.
Modernizovanou, sjednocenou a staroměstskou!

Představujeme také marketingové novinky v digitální infrastruktuře, klubovém obsahu a nového Staráček klubu.
Transparentně, detailně a s předstihem před startem nové sezóny.

NOVINKY

Staroměstská identita

Staroměstská! Nová identita, kterou se bude od sezony 2024/2025 Staráček prezentovat, posunuje vizuální prezentaci Staráčku do 21. století. Ale každý její dílčí prvek vychází z více než devadesátileté tradice našeho klubu. Identitě dominuje modernizované logo, vlastní typografie a barevné sjednocení. Díky tomu je nová identita Staráčku okamžitě rozpoznatelná!

Anatomie loga

Letopočet

rok založení
staroměstského klubu

Tvar

navazuje na
současné logo

Trikolora

je tradiční trojkombinací
Starého Města

Fleur-de-lis

odkazuje na prvky z
prvního loga klubu

Název

spojení klubu
s generálním partnerem

PROČ TEĎ?

Potřeba modernizace a sjednocení vizuální identity byla nutná a dlouhodobá. Impuls k předělání starého loga vznikla i díky sponzora Hrtus & Partner, který se tímto stává generálním partnerem staroměstského klubu. Tvorba nového loga trvala více než dva měsíce. Staráček v kompletní nové identitě nastoupí do sezony 2024/2025, ale bude se do ní průběžně transformovat už v průběhu tohoto ročníku.

DŮVOD Č. 1

MODERNIZACE

Staráček je vidět: naše identita bude jednoduše rozpoznatelná pro fanoušky i širokou veřejnost.

Staráček je digitální: jdeme s dobou a reagujeme na všeobecnou digitalizaci mezilidské komunikace.

Staráček je stylový: díky moderní vizuální identitě nabídneme fanouškům atraktivnější a pestřejší merchandising.

DŮVOD Č. 2

SJEDNOCENÍ

Staráček získává jasnou tvář: má sjednocený styl, formu i pravidla vizuální komunikace.

Staráček je jednotný: ať už bude komunikovaný A-tým, fanouškovské projekty nebo nový partner, vždy bude jasně patrné, že jde o Staráček

Staráček má své písmo: vizuálně poznáte Spartu už z titulků – unikátní písmo sjednocuje veškerou klubovou komunikaci.

SYSTÉM ZNAČEK FKSM

BUDOVA

PARTNERSTVÍ

KLUBOVÁ OCENĚNÍ

STARÁČEK KLUB

OSTATNÍ PROJEKTY

VLASTNÍ
PÍSMO „STARÁČEK“

Jména a čísla na dresu, titulky zpravodaje Staráček, texty na merchadesignu. To vše bude od sezony 2024/2025 psáno pro staroměstským písmem “Staráček”.

BAREVNOST
LOGA

Jasně definovaná pravidla brand manuálu FKSM umožňují prezentovat Staráček prostřednictvím plnobarevného loga i jeho zjednodušenými dvoubarevnými variantami. “Minimalistické” dvoubarevné zpracování loga bude součástí nejen nových produktů merchandisingu, ale skvěle vynikne i v areálu Sportovního centra Starého Města.

MODERNĚ, ALE
S RESPEKTEM K
TRADICI

Klíčovým prvkem zadání bylo respektovat tradici a historii Staráčku, a transformovat staroměstské hodnoty do moderního designu. Záměrně byla zvolena cesta vizuální evoluce a ne revoluce.

HISTORIE LOGA STARÁČKU

logo_nove_250x250

ČASTO
KLADENÉ
DOTAZY

Jeden z důvodů bylo prohloubení vztahu s generálním partnerem našeho klubu tedy s Hrtus & Partner. Zároveň modernizujeme kompletní vizuální identitu klubu, nejde jen o logo. Chceme působit moderně, jednoduše a zároveň s úctou přistupovat ke staroměstské historii.

Od nové sezony. Představujeme vám ho už teď, abychom mohli začít pracovat na suvenýrech i identitě stadionu. To chce svůj čas, proto budeme ještě do konce sezony používat končící logo.

Ano, přemýšleli. Nakonec jsme se však rozhodli pro celkovou modernizaci vizuální identity. Současné logo už bohužel nesplňuje požadavky a potřeby dnešní doby v oblasti nejen digitální komunikace.

Budeme rádi, pokud dáte novému vizuálnímu stylu čas. Je nám jasné, že každá změna přináší příznivce i odpůrce. Naší snahou ale je, aby měl každý fanoušek maximum možných informací a odpovědí. Proto vznikla tato stránka, kde najdete snad vše, co k posouzení výsledku změny potřebujete. Zkuste se prosím znovu podívat na představovací stránku a také na sekci s důvody změny. Naší ambicí je Staráček stále posouvat na vyšší úroveň a věříme, že tento krok tomu pomůže.

Současného loga se nezříkáme, vždyť symbolizovalo Staráček 6 let! Naopak, nové logo z něj v mnoha směrech vychází.

Ano, Staráček používá vlastní písmo Staráček a další prvky nové identity. Měli jsme plán, jak vám vše představit postupně, ale nakonec jsme to museli urychlit.

Změna vizuální identity Staráčku od sezony 2024/2025 je definitivní.

Uvědomujeme si, že každý fanoušek by se chtěl podílet na rozhodnutí o takové změně. Zároveň je nám ale jasné, že by každý měl trochu jiný názor a ani po takovém rozhodování by zdaleka nebyli spokojeni všichni. Při celém procesu tvorby i schvalování jsme ale vždy přemýšleli i z pohledu fanouška. Protože i lidé z týmu, který tuto identitu připravoval, jsou většinou celoživotní fanoušci FKSM!

Stávající web již není dostačující pro současné potřeby digitální komunikace klubu s fanoušky. Modernizace webu nám umožní rozvíjet digitální ekosystém. Který máme v plánu zavést, zavádět nové technologie a držet se tak aktuálních trendů. Zároveň bychom chtěli tímto krokem výrazně posílit stabilitu webu.

WWW.PRVNI-SC.CZ

© 2024 První SC Staré Město

BYLI JSME. JSME. A NAVŽDY BUDEME. STARÁČEK.