Mladší dorost se dočkal první výhry na jaře

Mladší dorostenci v neděli 21. května 2023 odjeli odehrát své další utkání, tentokrát do Horních Bludovic. Na jaře se mladšímu dorostu dosti nedaří, nepřipsali si zatím ani jednu výhru, a proto jeli do Bludovic s jasným cílem, a to prolomit tuhle nelichotivou statistiku.

Tentokrát přišel týmu na pomoc pouze jeden ze žáků, proto také odehrávali utkání v přesném počtu hráčů bez jakéhokoliv střídání. Prvních patnáct minut měli opravdu hodně defenzivní práce, pak si však naši borci vytvořili krásnou akci, kterou zakončil gólem Jonáš Biolek. Soupeř chtěl ihned vyrovnat, proto přidal a zatlačil znova dorostence do obranných řad. Několik pokusů prošlo i na Jakuba Hejdu, který zachraňoval svými zákroky. Ke konci poločasu běžel sám na gólmana domácích David Janůlek, ale svou střelou minul bránu. Hned v téže minutě se z druhé krásné akce dostal ke střele znova Jonáš Biolek a připsal si druhý gól v zápase.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, ale překonat dosud nedobytnou obranu Staroměstských se jim podařilo až v 62. minutě. Hned po výkopu vznikl chuml, v něm se ke střele dostal bývalý hráč Starého Města Tomáš Sova a srovnal na 2:2. O minutu později předskočil David Janůlek stopery domácích a ranou k levé dolní tyči vrátil  hostům vedení. Do konce utkání domácí jen tlačili, ale srovnání nepřišlo, a tak si mladší dorost připsal první výhru po zimní přestávce.

FC Horní Bludovice mladší dorost 2:3 (0:2) První SC Staré Město mladší dorost
⚽ Branky: 62. Zalcer Vojtěch, 63. Sova Tomáš - 16. Biolek Jonáš, 40. Biolek Jonáš, 64. Janůlek David