Áčko poprvé v sezóně prohrálo. V derby doma nestačilo na Raškovice

  • Vydáno: 08.04.2024
  • Rubrika: Muži

Hodnocení trenérů První SC Staré Město Radomíra Hlaváče a Roberta Schedlinga:

„Tak jsme prohráli, no a co. Přece se z toho neposereme! Tak by to určitě řekl legendární hokejový kouč Ivan Hlinka. Dnes nám skončila dlouhá série patnácti zápasů bez porážky. Nejvíce nás mrzí, že se to stalo na domácím hřišti, navíc před skvělou návštěvou. Při vší úctě k soupeři to bylo ale utkání, které jsme měli zvládnout. Už v předsezónním rozhovoru jsem říkal, že jarní odvety pro nás budou těžké a prověří naši kvalitu, protože soupeři budou proti nám praktikovat hru z hlubokého bloku a budou hladoví nás porazit. Raškovice toho byly jasným důkazem. Zaparkovaný autobus před vlastní brankou a hra na brejky. My jsme celý zápas dobývali branku soupeře, ale bez efektu. To vše umocněno nerovným terénem a velké toleranci rozhodčího k zdržování hry, což bylo až do očí bijící. Na to se ale nebudeme a ani nechceme vymlouvat, a není to ani nic proti soupeři, který logicky využíval všech dovolených prostředků, aby s námi uspěl. Ale pojďme k samotné hře. Měli jsme sice jasnou převahu v držení míče, ale v hustém předbrankovém prostoru nám scházela myšlenka, lepší technické provedení a větší hlad po gólu. Málo jsme využívali krajních prostorů, hodně jsme to tlačili středem, kde bylo husto. Naše kombinace byly většinou pomalé a tím pádem nás soupeř stačil dostupovat a po našich ztrátách pak vyrážet do rychlých kontrů, ze kterých byl nebezpečný. Po jedné takové situaci nám vstřelil branku. To Raškovice ještě více povzbudilo a nám přibyla další komplikace. Celý druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Náš tlak byl platonický, bez nějakých výrazných šancí. Možná v závěru jsme měli jednu gólovku, ve které jsme však selhali. Náš výkon dnes nebyl dobrý a výsledek je asi spravedlivý. Mrzí nás to dvojnásob kvůli našim fanouškům, kteří by si zasloužili lepší hru i výsledek. Slíbit jim ale můžeme, že uděláme všechno pro to, aby to v neděli v Jablunkově bylo z naší strany, jak se říká, jiné kafe. I přes porážku si jdeme za jasným postupovým cílem s vírou v naší staroměstskou sílu.“

První SC Staré Město – TJ Pražmo-Raškovice 0:1 (0:1)
⚽ Branky: 31. Kožar Ervin

Rozhodčí: Kubáček Vojtěch – Ražný Jan, Kyselý Jiří. ŽK: Střalka Kamil, Smilowski Vojtěch, Hlaváč Radomír (trenér) – Pešák Vladimír. Diváci: 431.

👥 Smolík Dominik – Šimek Ondřej (61. Sušovský Martin), Dušík Martin, Smilowski Vojtěch, Forch David (81. Pavela Libor) – Fojtík Adam, Glembek Přemysl, Buchlovský Jakub – Vyvial Patrik, Baran Tomáš, Boček Lukáš (61. Papaj Daniel). Trenéři: Radomír Hlaváč a Robert Schedling.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.
Sestřih ze zápasu najdete zde.
Video z celého zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality