Áčko rozdrtilo Kozlovice 5:1 a upevnilo si tak vedení v tabulce

  • Vydáno: 23.09.2023
  • Rubrika: Muži

Sobotní odpoledne nabídlo ve šlágru kola souboj prvního týmu s druhým. Utkání nakonec dopadlo lépe pro domácí Staré Město.

Domácí úvod opět nezachytili, do poločasu ale stihli otočit

Staroměstští vstoupili do šlágru kola ve skvělé pozici. V letošním ročníku ještě neprohráli a soupeřům navíc nasázeli 25 branek. Nováčku skupiny z Kozlovic se v sezóně také daří. Téměř tři stovky fanoušků tak čekaly na skvělý duel. Hned ve čtvrté minutě je ale hosté zaskočili. Přímý kop Martina Krpce Smolík pouze vyrazil před sebe k dorážejícímu Jakubu Kabátovi, který míč se štěstím dopravil do sítě – 0:1. Po úvodní brance se ve Starém Městě mohutně rozpršelo, což v následujících minutách začalo komplikovat snahu domácích, kteří se kombinační hrou chtěli dostat k šancím. Kombinace staroměstských na podmáčeném terénu vedla k nebezpečným kontrům ze strany hostí. V 15. minutě se po jednom z nich snažil ze střední vzdálenosti vypálit Matějka, leč vysoko přestřelil. O minutu později se rozjela rychlá akce domácích. Po rychlé spolupráci s Vyvialem pálil Fojtík. Skvělé reflexy ale předvedl gólman Chlebek. V 18. minutě se opět ozvali kozlovičtí, když po rohu nebezpečně hlavičkoval Krpec. Fojtík se rozhodl Chlebka protáhnout i podruhé, když ranou z hranice vápna střílel nad jeho bránu. Hra se na těžkém terénu přelívala ze strany na stranu, po rychlé akci pálil hostující Piskoř, ale na Smolíka nevyzrál. Hra se po této šanci odehrávala především ve středu hřiště, přibývalo soubojů a fotbalovosti naopak ubylo. Domácí sice měli optický tlak, ale vážnější šanci si ne a ne vypracovat. To se změnilo až ve 42. minutě. Fojtík si skvěle píchl míč do vápna a lobem přes padajícího Chlebka připravil míč Lukáši Bočkovi. Ten už měl s dorážkou do prázdné brány lehkou práci – 1:1. To ale ze strany domácích nebylo všechno. V první nastavené minutě připravil po skvělé kombinaci na levé straně Forch míč na hranici šestnáctky Adamu Fojtíkovi, který střelou k levé tyči nedal Chlebkovi šanci – 2:1. To bylo z prvního poločasu vše.

Zjednodušení hry přineslo ovoce

V poločasové přestávce se odehrála jedna změna. Hostujícího Žáčka nahradil Lukáš Palko. Domácí šli do druhého poločasu s plánem hru na těžkém terénu zjednodušit a nenabízet soupeři možnosti k protiútokům. Sami chtěli naopak nějáké branky přidat. To se jim rychle podřilo. Po pěti nevýrazných minutách se hnali do protiútoku po levé straně hřiště. Zblokovaný centr si našel Tomáš Baran a v zakončení se nemýlil – 3:1. Za minutu našel po rychlém autu skvělým centr Šimek Lukáš Bočka a utkání bylo v podstatě rozhodnuto – 4:1. Kozlovičtí se už ve zbytku zápasu na odpověď nezmohli. Domácí naopak přidali ještě pátý gól. V 72. minutě se po střele Buchlovského k dorážce dostal opět Tomáš Baran a uzavřel stav utkání na výsledku 5:1.

Hodnocení trenéra Radomíra Hlaváče:

„Pořád stejná písnička. Nechytáme začátky utkání a už třetí zápas v řadě musíme dohánět náskok soupeře. To je teď náš největší úkol na zlepšení v dalších zápasech. Pozitivní je, že jsme schopni tyhle zápasy otáčet. Dnes se nám to podařilo do poločasu. Celou první půli jsme si ale zkomplikovali sami. Pravdou je, že naše hra je založená na snaze kombinovat už na vlastní polovině, o což jsme se i snažili, ale kluci neodhadli stav hřiště, kde místy stála voda a kombinaci značně komplikovala, čehož soupeř využíval po našich ztrátách k nebezpečným kontrům. Do druhé půle jsme vstoupili s jasným pokynem dostat balón jednodušeji na polovinu soupeře a tam si dovolit s míčem větší riziko a po případné ztrátě se snažit o represink. To se nám dařilo, přidali jsme další branky a vytvářeli si další šance, které ale zůstaly bez efektu. Zasloužená výhra, skvělá návštěva, šest branek, co si více přát. Snad jen větší přízeň počasí. Škoda, že se takový zápas momentálně prvního s druhým nehrál na lepším terénu. I přesto si myslím, že se bylo na co dívat. A zase bych vzkázal fanouškům: Přijďte nás v sobotu podpořit do Petřvaldu v co největším počtu. Budeme vás tam potřebovat. Jste naším dvanáctým hráčem.“

Zdroj: fotbalunas.cz, Autor: Ondřej Šimečka

První SC Staré Město 5:1 (2:1) FC Kozlovice
Branky: 42., 52. Boček Lukáš, 51., 72. Baran Tomáš, 45. Fojtík Adam – 4. Kabát Jakub

👥 Smolík Dominik – Baran Tomáš (🔄 82. Blažek Jan), Kaňok Vítězslav, Boček Lukáš, Dušík Martin [K] (🔄 74. Papaj Daniel), Smilowski Vojtěch, Fojtík Adam, Šimek Ondřej (🔄 83. Vojkovský Ondřej), Forch David, Buchlovský Jakub, Vyvial Patrik (🔄 76. Pavela Libor)

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii z utkání najdete zde.
Video ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality