Áčko zvítězilo na půdě prvních Řepišť

• Vydáno: 06.06.2022
  • Rubrika: Muži
Hodnocení trenéra Martina Vojkovského: Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Aktivně jsme napadali domácí s cílem získat míč co nejdále od naší brány a následně co nejrychleji zakončit akci střelou na bránu domácích. V prvních dvaceti minutách jsme si vytvořili tři šance, které jsme neproměnili. Až v 29. minutě obral o míč Jan Blažek domácího stopera a s přehledem zakončil. O 6 minut později unikl po pravém křídle David Gros a střelou na zadní tyč rozvlnil podruhé síť za brankářem domácích. Poločas tak skončil naším vedením 2:0. Do druhého poločasu domácí poslali 3 nové hráče a hned ve 46. minutě se domácím podařilo snížit, kdy po přihrávce za naši obranu Vojta Uher udělal polovičním vyběhnutím chybu a domácí útočník ho přehodil. Nutno podotknout, že po celý zápas byl Vojta naší oporou, když už něco prošlo obranou, tak šanci domácích s přehledem zlikvidoval. Domácí nás sice zatlačili, ale my jsme hrozili z protiútoků, kdy jen v druhém poločase jsme mohli přidat minimálně 4 góly. Prosadili jsme se jen v 67. minutě kdy po dlouhém autu do šestnáctky soupeře skóroval po druhé Jan Blažek. Gól to byl stejný jak od jmenovce Kuchty v utkání se Švýcarskem. V 77. minutě domácí hráč č. 10 nepochopitelně brutálním kung-fu kopem zranil Davida Forcha, i když vyfasoval rovnou červenou kartu, pro Davida zápas skončil. Utkání se po tom za mírné převahy domácích dohrálo. Chtěli bychom poděkovat všem našim hráčům za předvedený výkon i hráčům z lavičky, kteří nastoupili do utkání i těm kteří se na hřiště nedostali, pomohli vytvořit vítěznou atmosféru. Také nesmím zapomenout na naše fanoušky v čele s Cigim, kteří nám neúnavně během zápasu fandili. Příští sobotu sehrajeme poslední zápas sezóny s Dobrou. Doufám, že konečně předvedeme i na domácím hřišti dobrý výkon s tříbodovým ziskem.
⚔️ 🔵⚪️ TJ Řepiště 1:3 (0:2) První SC Staré Město 🟢⚪
⚽️ Branky: Blažek J. 2x, Gros D.
👥 Sestava: Uher V. – Hodula T.., Kmošťák Š., Šimek O., Rakovcij M. – Vojkovský O. (84′ ⬇️), Kaňok V., Dušík M., Forch D. (79′ ⬇️), Gros D. – Blažek J. (90′ ⬇️)
👥 Střídačka: Bakota F. (90′ ⬆️️), Bakota J. ( 84′ ⬆️), Hejda J., Iberla P. (79′ ⬆️), Janůlek D., Mašlonka J.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.