Obrat přišel až v závěru. Muži porazili Lučinu a vedou po podzimu tabulku o deset bodů

  • Vydáno: 21.11.2023
  • Rubrika: Muži
lucina_sm

Hodnocení trenéra První SC Staré Město Radomíra Hlaváče:

„Proti poslednímu týmu soutěže jsme šli do zápasu s pokorou, ale zároveň s patřičným sebevědomím. Domácí sice měli doposud na svém kontě devět porážek, ale většina z nich byla, až na dvě výjimky, těsná. Na těžkém podmáčeném terénu se mažou veškeré výhody kombinačního fotbalu, kterým se chceme prosazovat. I přesto jsme si byli schopni vytvořit spoustu šancí ke vstřelení branky. Bohužel jsme ztroskotávali jak na domácím brankáři, tak na vlastní neschopnosti. V koncovce jsme se chovali někdy zbrkle, někdy málo pohotově nebo chybělo lepší technické provedení. V poločase jsme si řekli, co musíme zlepšit. Mluvit je ale jedna věc a realita na hřišti pak druhá. Herní zlepšení tam sice bylo, ale naše střelecká impotence pokračovala. Vše vyvrcholilo neproměněnou penaltou. Zákonitě tak pro nás přišel trest. Z ojedinělého útoku domácích jsme nepochopitelně faulovali ve vápně a nařízenou penaltu domácí proměnili. Po obdržené brance jsme ještě více vystupňovali tlak, ale stále nás trápila koncovka, kdy jsme pálili jednu šanci za druhou. Zlomit se nám to podařilo až v poslední desetiminutovce kdy jsme se v rychlém sledu třikrát střelecky prosadili a rozhodli o naší zasloužené výhře. Jsme rádi, že se nám v posledním podzimním utkání podařilo zvítězit a prodloužit naší sérii bez prohry. Naše podzimní bilance dvanáct výher a jedna remíza je parádní a dává nám dobrou výchozí pozici do jarních odvet.“

Finstal Lučina 1:3 (0:0) První SC Staré Město
Branky: 55. Bubík Miroslav (penalta) – 81. Buchlovský Jakub, 85. Forch David, 86. Boček Lukáš

👥 Smolík Dominik – Baran Tomáš (🔄 88. Halabica Daniel), Střalka Kamil (🔄 46. Boček Lukáš), Papaj Daniel, Sušovský Martin, Fojtík Adam (🔄 88. Dušík Martin), Glembek Přemysl, Šimek Ondřej (🔄 46. Pavela Libor), Forch David, Buchlovský Jakub, Vyvial Patrik (🔄 72. Tomančák Filip)

Rozhodčí: Jantoš Pavol – Polok Viktor, Dytková Šárka. Diváků: 125.

Podrobné statistiky utkání najdete zde.
Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality