Rozhovor s trenérem Hlaváčem před jarní částí sezony

  • Vydáno: 24.03.2024
  • Rubrika: Muži
prispevky_muzi
Před startem nového fotbalového ročníku jsme vyzpovídali trenéra staroměstského Áčka Radomíra Hlaváče.

🇳🇬 Jaké je aktuální složení A-týmu? Nastaly, nebo řeší se nějaké změny?

Moc změn v něm oproti podzimu není. Posílili jsme na trenérské pozici, kdy se ke mě přidal Robin Schedling a s brankáři nám vypomáhá Honza Balko. Co se hráčského pohybu týče, tak do přípravy se s námi zapojili tři dorostenci Samuel Ježík, Patrik Pastucha, Dominik Šimíček a zůstávají v kádru A-týmu. S Kubou Buchlovským jsme se domluvili na prodloužení hostování. Dan Halabica a Filip Tomančák budou na jaře hostovat v jiných klubech. Kde to bude, je momentálně v jednání. Brankář Vojta Uher skončil ze zdravotních důvodů.

🇳🇬 Je titul jednoznačným a ultimátním cílem?

Před začátkem soutěže jsme řekli, že v nějakém kratším časovém horizontu má klub postupové ambice. Samozřejmě, že při pohledu na tabulku nemůžeme mít jiný cíl, než postup. My jsme se v zimě nepřipravovali jen na tu jarní část soutěže, ale s výhledem už i na tu následující sezonu. I proto jsme v přípravě volili zápasy s mužstvy divize a krajského přeboru.

🇳🇬 Co očekáváte od soupeřů v jarní části sezony?

Očekávám těžké zápasy. Jsme první a ještě jsme v soutěži neprohráli. To bude pro každého našeho soupeře velká motivace, všichni se na nás budou chtít vytáhnout a být první, kdo nás v soutěži porazí. Je nám taky jasné, že většina mužstev bude proti nám praktikovat taktiku založenou na hlubokém bloku a rychlých protiútocích. Tady musíme prokázat svoji kvalitu a umění prosadit se do plné obrany.

🇳🇬 V sobotu hrajeme první mistrovský zápas, co byste vzkázal fanouškům?

Především bych jim chtěl poděkovat za obrovskou podporu v podzimních zápasech, a to nejen v domácím prostředí, ale i při venkovních výjezdech. Věřím, že nás budou podporovat v čele s Cigim i nadále. Takže můj vzkaz je jasný: “Přijďte nás v sobotu podpořit proti Dobraticím pokud možno v zelenobílých barvách, budeme vás potřebovat. My se vám to budeme snažit oplatit hrou, která vás bude bavit.“

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality