V Okresním poháru proti TJ Sokol Baška

V osmifinále Okresního Přeboru OFS Frýdek-Místek vyzveme tým Bašky. Zápas odehrajeme 29.1. od 14:00 na umělé trávě na frýdeckých stovkách.

TJ Sokol Baška byla založena v roce 1938. Svou nejúspěšnější dobu zažila Baška mezi lety 1980 – 1988 kdy se družstvo dospělých umisťuje na předních místech krajských soutěží. V roce 2020 Baška ze čtvrtého místa postoupila z Okresního Přeboru do 1. B třídy sk. C., kterou hraje i nadále.
V právě probíhající sezóně se Baška nachází na třináctém místě v tabulce se třinácti body za čtyři výhry, jednu remízu, osm proher a celkovým skóre 34:39. Baška do sezóny nevstoupila dobře, když na úvod soutěže prohrála čtyřikrát v řadě. Baška se dokázala oklepat a začala v zápasech bodovat. Dokázala se tak přiblížit svým soupeřům v boji o záchranu a vytvořit si náskok devíti bodu na poslední Dětmarovice. Z posledních pěti zápasu v soutěži Baška zaznamenala jednu výhru (5:2 – Baník Orlová), jednu remízu (2:2 – Sedliště) a tři prohry (3:1 – Nýdek, 1:2 – Baška, 5:2 – Hnojník). Nejlepším střelcem Bašky a i celé soutěže je  šestadvacetiletý útočník Roman Kocúr se sedmnácti zásahy.
Baška se do osmifinále okresního poháru musela probojovat přes play-off, ve kterém vyzvala tým z Chlebovic. Už předem byl dán jasný favorit zápasu a kandidát na postup do osmifinále. Začátek zápasu byl  z obou stran velmi opatrný a byla znát i dlouhá herní pauza. Ve dvaadvacáté minutě však otevřel skóre zápasu Roman Kocúr. Baška dokázala do poločasu skórovat ještě třikrát a na výsledkové tabuli tak v poločase svítilo skóre 0:4 pro bašťanské hráče. Do druhého poločasu nastoupila Baška v upravené sestavě. V druhém poločase měla Baška jasnou územní převahu z čehož vyústila v 67. minutě další branka Bašky. Chlebovicím se z jedné z mála šancí, které měli v zápase podařilo skórovat. Poslední minuty zápasu však opět patřilo Bašce, kde vy posledních pěti minutách zápasu dokázala ještě dvakrát skórovat. Po konečném hvizdu tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:7.
Pro naše Áčko to bude po dlouhé době první zápas a navíc první společné setkání po zimní pauze. Svěřenci trenérů Jana Žižky a Martina Vojkovského mají momentálně plnit individuální část přípravy, svou společnou tréninkovou část naše Áčko zahájí až po zápase s Baškou tedy v úterý 31.1.. Áčku se po vydařeném vstupu do soutěže na konci podzimu vytratila forma a díky třem prohrám se propadalo tabulkou. Momentálně se Áčko nachází na šestém místě tabulky s jednadvaceti body za sedm výher, žádnou remízu a šest proher. Nejlepšími střelci staroměstských jsou Lukáš Kaulinec a Tomáš Baran s 10 góly.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.