Dorostenci si připsali první výhru v letošním roce

V neděli 4. února 2024 absolvovali naši dorostenci druhý zápas přípravného turnaje na umělém povrchu v Hlubině. Tentokrát před nimi stál soupeř z Petřvaldu, který v prvním utkání dokázal přehrát Třebovice výsledkem 3:0. To se jim však proti Staroměstským nepodařilo zopakovat, a tak naši dorostenci získali první body po výhře 5:3.

Začátek zápasu přitom vůbec neodpovídal plánu našich dorostenců, soupeř na ně vletěl od prvních minut a dokázal vstřelit také první gól zápasu. Staroměstští se po gólu nedokázali hned vzpamatovat a málem dostali i další dva góly, kterým však na brankové čáře zabránil obránce Patrik Iberla. Skóre se ale nakonec měnilo v 10. minutě, kdy dokázal Jakub Rýpar vyrovnat na 1:1, a v 38. minutě vstřelil vedoucí gól Matyáš Kresta, který na konci poločasu měl šanci v podobě pokutového kopu zvýšit vedení na 3:1, ale selhal na hostujícím gólmanovi.

Druhý poločas začal rychlým nástupem domácích dorostenců, kteří po brankách Matyáše Kresty, Nikolase Jeřábka a Lukáše Sobka zvýšili vedení na 5:1. Zdálo se, že zbytek poločasu se už dohraje v poklidném tempu, ale v 70. minutě ukázali hostující hráči z Petřvaldu, že zápas ještě nechtějí vzdát, a vstřelili taktéž dva rychlé góly na 5:3. Nic víc se však v zápase nestalo, a tak Staroměstští dorostenci získali první tři body.

V dalším zápase se v sobotu 10. února v 10:45 utkají s Třebovicemi.

První SC Staré Město starší dorost 5:3 (2:1) SK Petřvald starší dorost
⚽ Branky: 10. Rýpar Jakub, 32. Kresta Matyáš, 48. Kresta Matyáš, 50. Jeřábek Nikolas, 65. Sobek Lukáš - 5. Šplíchal Patrik, 68. Böhm Štěpán, 72. Sušila Aleš