Dorostenci ve svém prvním utkání v jarní části remizovali na půdě Kopřivnice

• Vydáno: 03.04.2024
  • Rubrika: Starší dorost
20240330_koprivnice_sm_st_dorost

V sobotu 30. března 2024 odehráli svůj první zápas v jarní části starší dorostenci, které přívítal na svém hřišti jejich soupeř z Kopřivnice. Zápas po mnoha nevyužitých šancí z obou stran skončil remízou 1:1.

Začátek zápasu se staroměstským vůbec nepovedl a již od samého počátku tahali za kratší konec, čeho také soupeř využíval. Domácí hráči byli daleko aktivnější než hosté a po patnácti minutách svými nebezpečnými náběhy dokázali gólmana Jakuba Hejdu pořádně zapotit a to hned třikrát, přičemž jeden ze zákroku byl vytěsněn nad bránu. Ve 30. minutě však už domácí využili chyby v obraně, když Patrik Pastucha nestihl centr na jednoho z hráčů Kopřivnice a ten ranou mezi nohy vstřelil první gól zápasu. Po brance se tempo hry uklidnilo a první větší šance měli i staroměstští, kteří nakonec v nastavení první půle dokázali srovnat na 1:1. Gól vstřelil vrátivší se Nguyen Huu Nam.

Do druhého poločasu vstoupili tentokrát lépe hosté, jenž nakonec i určovali celkové tempo zápasu. Mnoho nevyužitých šancí je však mohlo ke konci zápasu mrzet, jelikož domácí hráči měli v poslední patnáctiminutovce na kopačkách dva góly jeden z nich skončil po odrazu od Patrika Iberly nad bránou a druhá střela padla do náruče Jakuba Hejdy. V 84. minutě se dostal do samostatného úniku Samuel Ježík, ale byl sestřelen. Domácí tak dohrávali zbytek zápasu už pouze v desíti. Déjà vu z konce prvního poločasu málem prožil Nam Nguyen Huu, který ovšem bohužel nedokázal v nastavení druhé půle vstřelit svou druhou branku v zápase.

Zápas tak skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Další utkání odehrají starší dorostenci na domácí půdě v sobotu 6. dubna 2024 proti Brušperku.

FC Kopřivnice starší dorost 1:1 (1:1) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 31. Šenkeřík Petr – 45. Nguyen Huu Nam