Dorostenci vybojovali třetí místo výhrou nad Starou Bělou

V neděli 3. března 2024 odehráli dorostenci svůj poslední zápas v poháru na umělém povrchu v Ostravě Hlubině, kde bojovali o konečné třetí místo. Dokázali porazit Starou Bělu poměrem 2:0 a získat pohár za bronzovou příčku.

Minulý zápas, se podařilo našim dorostencům vstoupit do zápasu hned v prvních minutách lépe vstřeleným gólem a uplně stejný scénář sehráli i tentokrát.  Hned v 5. minutě se povedlo Samuelovi Ježíkovi zastihnout špatnou rozehrávku soupeře a uklidit míč za gólmana hostů. Staroměstští svého soupeře i po vstřelené brance z úvodu nepouštěli do žádných zásadních akcí, naopak sami si nebezpečnými protiútoky vytvářeli gólové příležitosti. Hráči Staré Bělé nedokázali v prvním poločase najít recept na výborně poskládanou obranu staroměstských. Jednobrankový výsledek však ještě před poločasem změnil znova Samuel Ježík a vzal dvougólové vedení na stranu Starého Města.

Druhý poločas začal ze strany domácích v poklidném tempu s náskokem dvou branek se jim hrálo jednak v obranné fázi s klidnější hlavou, ale i v útočné fázi dokázali podržet balón. Hosté ze Staré Bělé se snažili s výsledkem něco udělat, ale skvělá obrana podpořena skvěle chytajícím Jakubem Hejdou je prakticky k ničemu nepustila. Zápas se tak dohrával spíše v mírném tempu a oba týmy už měli o konci zápasu jasno. Dorostenci přehráli v souboji o třetí místo svého soupeře výsledkem 2:0 a zcela zaslouženě po utkání zdvihli pohár nad hlavu.

Celý turnaj ostravské zimní ligy zhodnotil kapitán Patrika Iberla:

Myslím si, že celé mužstvo je nadšeno z třetího místa v poháru, který jsme odehráli tady na půdě Hlubiny. Ze začátku jsme si všichni nejen zvykali na terén, ale i na rotování celé sestavy ať už v průběhu zápasu nebo přes víkendy, jelikož několik našich hráčů se účastnilo i zimní přípravu u "A" týmu. Dost nám v posledním zápase ve skupině pomohl právě Samuel Ježík, který za nás odehrál v přípravě hned první zápas a prakticky rozhodl o tom, že jsme si mohli zabojovat o zmíněné třetí místo. Samožrejmě zásluhy na tom má celý tým, ne jen hráči co zasáhli do posledního utkání, ale všichni, co se tohoto turnaje zúčastnili, včetně trenérů. Velké poděkování patří i rodičům, kteří nás byli podporovat na každém ze zápasů. Příprava nám končí generálkou s Albrechticemi, pak nás čeká ostrý start do druhé půlky sezóny proto jsme i rádi, že jsme nasbírali cenné zkušenosti a zápasovou praxi.

První SC Staré Město starší dorost 2:0 (2:0) FK Stará Bělá starší dorost
⚽ Branky: 5. Ježík Samuel, 44. Ježík Samuel