Dorostenci zahájili přípravu prohrou s Petřkovicemi

V neděli 28. ledna 2024 absolvovali naši dorostenci první zápas přípravného turnaje, který bude celý odehrán na umělém povrchu v Hlubině. Jejich prvním soupeřem byly o ligu výš hrající Petřkovice. I když Staroměstští měli mnoho absencí, dokázali se i v improvizované sestavě držet až do posledních minut.

První půle začala z obou stran opatrně, jelikož to byl pro oba týmy první zápas po dlouhé pauze. Prvotní velké šance si vypracovali hráči z Petřkovic, ty však naše obrana dokázala odvrátit. V 15. minutě se po lajně vydal jeden z petřkovických hráčů a byl zastaven v pokutovém území faulem Adama Zbořila. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou Petřkovice dokázaly proměnit. Staroměstští dorostenci se snažili do konce poločasu vyrovnat, ale jejich největší šance byla zastavena na brankové čáře.

Druhý poločas začal ve stejné sestavě, jako ten první skončil. Mladší dorostenci, kteří byli ve hře, se hnali za vyrovnávajícím gólem. Hra se přiostřila a oba týmy bojovaly o každý balón. V 53. minutě se Starému Městu povedla krásná akce, po níž dokázal Jakub Rýpar vstřelit branku na 1:1. Ke konci zápasu, v 78. minutě, však přišla chyba naší obrany, Petřkovice ji využily a rozhodly tak o svém vítězství 2:1.

Další utkání v turnaji odehrají naši dorostenci v neděli 4. února 2024 proti Petřvaldu opět na umělé trávě v Ostravě Hlubině v 10:45 hodin.

FC Odra Petřkovice starší dorost 2:1 (1:0) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 16. Lacina Adam (penalta) 78. Lacina Adam - 53. Rýpar Jakub