Starší dorostenci doma na jaře poprvé vyhráli. Jednoznačně si poradili s předposlední Bystřicí

• Vydáno: 21.04.2024
  • Rubrika: Starší dorost
dorost_sm_bystrice

V sobotu 20. dubna 2024 odehráli starší dorostenci svůj druhý zápas na domácí půdě v jarní části, tentokrát na jejich hřiště zavítal soupeř z Bystřice. Po minulém domácím zápase chtěli odčinit nekoukatelnou remízu 1:1 s Brušperkem a to se jim také povedlo, předposlední Bystřici porazili jednoznačným výsledkem 5:1.

Staroměští navázali na minulé utkání v Jablunkově a znova do zápasu vletěli jako ten dravější tým. Hned v 5. minutě po výborném napadání se k míči dostal Nam Nguyen Huu, který střelou po zemi k tyči propálil soupeřova brankáře. Dorostenci předváděli uchvatný výkon a svou hrou bavili nejen sebe, ale i diváky. Krásnými akcemi se dostávali do gólových příležitostí, které také dokázali do konce poločasu proměnit, když se ve 27. a 34. minutě prosadil Nikolas Jeřábek. Domácí hráči i přes to, že soupeře prakticky za celý poločas nepustili k míči nakonec inkasovali, až mnoho prostoru dostali hostující hráči, když rozehráli přímý kop na krátko, střelu z dálky zvládl Jakub Hejda pouze vyrazit, ovšem z dorážky domácí inkasovali gólem Bohdana Shynkaruka a poločas tak skončil za stavu 3:1.

Druhá půle byla ze začátku o něco opatrnější, jelikož prostor jako v Jablunkově dostali také náhradníci. Hostujíci hráči ovšem toho nedokázali využít a naopak oni byli zase ten tým co se bránil. Staroměstští se nakonec prosadili ještě dvakrát, když se po vystřídání prosadil nejprve po krásném centru Davida Janůlka Jakub Tománek a druhý gól zápasu si v 90. minutě připsal i Nam Nguyen Huu. Starší dorostenci tak vyhráli přesvědčivě 5:1 a posunují se v tabulce na třetí místo.

Další zápas odehrajou dorostenci v sobotu 27. dubna 2024 ve 14:00 hodin ve Fryčovicích.

První SC Staré Město starší dorost 5:1 (3:1) TJ Bystřice starší dorost

⚽ Branky: 5., 89. Nguyen Huu Nam, 27., 34. Jeřábek Nikolas, 83. Tománek Jakub – 40. Shynkaruk Bohdan