Starší dorostenci slavili první jarní vítězství. Vyhráli v Jablunkově 5:0

  • Vydáno: 15.04.2024
  • Rubrika: Starší dorost

Starší dorostenci v neděli 14. dubna 2024 vyjeli na hřiště posledního Jablunkova s jasným cílem, a to konečně už vyhrát a potvrdit formu ze zimní přípravy. To se jim také podařilo, když svého soupeře deklasovali výsledkem 5:0 a konečně si připsali po dvou remízách i první výhru.

Start poločasu se tentokrát staroměstským povedl na jedničku, po zbytečné žluté kartě ze strany soupeře dokázali hosté rychlým protiútokem otevřít skóre, když se ve 2. minutě prosadil Samuel Ježík. Staroměstští po svém gólu svého soupeře nepustili prakticky k ničemu a jen přidávali na tempu celého utkání. To se jim také znova vyplatilo, když se z přímého kopu dokázal prosadit Roman Žiga. Ve 36. minutě už to bylo zase o něco veselejší, jelikož na 0:3 zvyšoval Nam Nguyen Huu. Do konce prvního poločasu už se nikdo neprosadil, ačkoliv na hostujících hráčích byla vidět chuť po dalších brankách.

Do druhého poločasu poslal trenér starších dorostenců méně vytíženější kluky, ale změna nebo povolení tlaku a tempa nebyla vůbec znát, naopak střídající hráči ještě více unavili domácí a ukázali, že i oni mají své místo v sestavě. V 60. minutě se po nádherné kombinaci od obrany znova prosadil Roman Žiga. Staroměstští dorostenci už do konce poločasu jen tlačili a uzamkli svého soupeře na jeho vlastní polovině a v samém závěru přidali i poslední branku, když se nádhernou hlavičkou dokázal prosadit Adam Zbořil. Staroměstští tak poprvé zvítězili v jarní části a drží se stále kolem top trojky v tabulce.

Další zápas starší dorostenci odehrají na domácí půdě v sobotu 20. dubna 2024 od 13:30 hodin proti Bystřici.

Spartak Jablunkov starší dorost 0:5 (0:3) První SC Staré Město starší dorost

⚽ Branky: 13., 60. Žiga Roman, 3. Ježík Samuel, 36. Nguyen Huu Nam, 90. Zbořil Adam

Podrobné statistiky utkání najdete zde.

Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2024 z projektu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji: SPORT MSK 2024“ našemu klubu příspěvek ve výši 176.300 Kč.

Národní sportovní agentura poskytla v roce 2023 z projektu „Můj klub 2023“ našemu klubu příspěvek ve výši 674.784 Kč.

smog_bar
bulls-eye
textil_4_hotels
logo_motozem
autoservis-kotula
ferrit
logo_Hyundai_modre_horizontalni
helix-reality