Těsná výhra ve Václavovicích

V sobotu 27. května jeli starší dorostenci potvrdit svou vítěznou formu do Václavovic. Po zranění se na hřiště vrátili Patrik Iberla a Matyáš Kresta.

Zápas začal tím nejhorším možným způsobem, když hned ve 2. minutě chyboval stoper David Janůlek přihrávkou ke gólmanovi a soupeř dokázal balón ještě stihnout a překonat Jakuba Hejdu. Bohužel na listinu zraněných hráču se připojil právě zmiňovaný stoper David Janůlek, který si v 15. minutě přivodil zranění kolene. Domácí se po brzkém gólu však k žádné závažné akci nedostali, naopak staroměstští dorostenci chtěli svou chybu ihned napravit, což se jim povedlo ve 21. minutě, když vybojovali penaltu, kterou proměnil Matyáš Kresta. Avšak ve 25. minutě přišla další hrubka v naší obraně, kdy za obranu letěl míč a oba stopeři a pravý bek přestali hrát z důvodu ofsajdu. Bohužel na levé straně hřiště se zapomněl David Recman, a proto se o ofsajd tedy nemohlo jednat, střelou na bližší tyč se nemýlil dvougólový Nazar Chesnovskyi. Dorostenci Starého Města se opět snažili svou chybu napravit. Druhý pokutový kop vybojoval Petr Stalmach, jenž byl sestřelený hostujícím gólmanem. Penaltu si tentokrát vzal Patrik Pastucha a s klidnou hlavou vyrovnal na 2:2.

Do druhého poločasu se šlo za vyrovnaného stavu, a to bylo pro oba týmy evidentně málo, na začátku poločasu se prezentovali zajímavými akcemi, ovšem žádná z nich gólem neskončila. Po šancích se hra vyrovnala a odehrávala se pak většinou ve středu hřiště. V 62. minutě však přišly na obě strany červené karty po zákroku na Jakuba Hejdu se ho zastal Adam Zbořil, bohužel nepovoleným zákrokem a rozhodčí tenhle moment vyřešil červenými kartami. Po vyloučení se hra rozkouskovala a přicházelo mnoho sporných faulů. V 71. minutě přišel nejdůležitější moment, když Jakub Hejda vykopával balón, který doletěl až ke stoperům domácích, ti ho přenechali svému gólmanovi, toho však balón přeskočil a byl z toho vlastní gól na 2:3. Starší dorostenci se už pak jen bránili tlaku Václavovic, kteří svůj tlak ale nedokázali využít. Zápas tak zápas skončil 2:3 pro staroměstské dorostence.

TJ Václavovice starší dorost 2:3 (2:2) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 2. Chesnovskyi Nazar, 25. Chesnovskyi Nazar - 21. Kresta Matyáš (pen.), 40. Pastucha Patrik (pen.), 71. Kubina Jiří (vl.)