Vendryně ukončila dorostencům sérii výher

V sobotu 16. září dorostenci poprvé zaváhali a prohráli na půdě Vendryně 1:0. Absence nejlepšího střelce Samuela Ježíka poznamenala hráče natolik, že nedokázali vstřelit ani jeden gól.

Nepříjemný soupeř si našel znovu recept a dokázal ubránit jediný gól zápasu. Začátek zápasu byl vyrovnaný, s mnoha souboji na hřišti, což domácím hráčům svědčilo. Naopak staroměstským hráčům tento herní styl vůbec nesvědčil a pár vytvořených akcí proti semknuté obraně Vendryně nedokázali využít. První velkou šanci si vytvořil Roman Žiga, ale svým průnikem dokázal trefit pouze tyč za gólmanem domácích. Sporná situace a vlastně jediný gól utkání se odehrála ve 36. minutě, kdy hráči Vendryně hlavičkovali balón už za zády Jakuba Hejdy, ale Patrik Iberla míč vykopával z čáry. Po mnoha diskuzích mezi rozhodčím a čárovým sudím byl gól uznán, a domácí hráči se tak mohli radovat z vedení, které udrželi až do konce poločasu.

Druhý poločas začal znovu mnoha souboji, hosté chtěli ihned po přestávce vyrovnat, ale proti nim stála pevná obrana domácích. Mnoho nevyužitých šancí a gólových střel, například dvě nastřelené břevna Matyáše Kresty tak může dorostence mrzet, jelikož ve vyhroceném druhém poločase nedokázali ani srovnat stav utkání a připisují si svou první prohru v letošním ročníku.

TJ Vendryně starší dorost 1:0 (1:0) První SC Staré Město starší dorost
⚽ Branky: 36. Kisza Filip